PODZIEL SIĘ
Plany Maserati

Włoska marka postanowiła znacząco odświeżyć swoją ofertę. Wkrótce zobaczymy trzy nowe pojazdy, a wszystkie dostępne modele zostaną odświeżone. Dodatkowo marka stawia na hybrydy i elektryki. Oto ambitne plany Maserati

Ostatnimi czasy Maserati nie zaskoczyło nas niczym szczególnym, a ofertę włoskiego producenta można z pewnością nazwać przestarzałą. Wszystko to przełożyło się na dość spore problemy finansowe włochów. Nadszedł jednak czas na zmiany, które mają przywrócić marce popularność i rozgłos. Niedawno Maserati zapowiedziało zerwanie umowy z Ferrari, które dostarcza marce silników. Teraz koncern zaprezentował swoje plany na najbliższe cztery lata.

Ambitne plany Maserati

W przyszłym roku do oferty trafią odświeżone modele Levante, Ghibli oraz Quattroporte, które otrzymają hybrydowe układy napędowe. Dodatkowo gamę oferowanych przez Maserati pojazdów wzbogaci zupełnie nowy samochód. Będzie to sportowa maszyna bazująca na koncepcie Alfieri. Lecz to nie koniec nowości. Za dwa lata do oferty marki dołączy SUV klasyfikowany w segmencie D, a także sportowe Alfieri Cabrio. Z kolei nowej generacji doczeka się model Gran Turismo. W 2022 roku swoje nowe wcielenie otrzymają modele GranCabrio oraz Quattroporte, zaś rok później Levante.

Dużym krokiem naprzód będzie wyposażanie każdego z oferowanych modeli w hybrydowy układ napędowy, a aż połowa aut będzie dostępna także w wersji w pełni elektrycznej. Dodatkowo Maserati za trzy lata zamierza dysponować technologią pozwalającą na wprowadzanie do samochodów możliwości autonomicznej jazdy 3 stopnia. Zmianom w ofercie towarzyszy także modernizacja zakładów produkcyjnych. Dotyczy to niedawno przebudowanej fabryki w Cassino oraz aktualnie modernizowanych zakładów w Modenie.

Plany Maserati