PODZIEL SIĘ

BMW X5 M oraz X6 M zostały zaprezentowane ze swoimi jeszcze potężniejszymi wersjami Competition. Co skrywają pod maską bawarskie SUV-y?

Ostatnimi czasy to właśnie SUV-y cieszą się ogromną popularnością na rynku motoryzacyjnym. A co, gdyby połączyć je z popularną marką oraz sportowym stylem? Wynik tej mieszanki możemy podziwiać, właśnie dzięki zaprezentowanym BMW X5 M oraz X6 M.

Oba modele zostały pokazane razem ze swoimi potężniejszymi odsłonami spod szyldu Competition. SUV-y napędza ta sama, potężna jednostka napędowa. Jest to podwójnie turbodoładowany motor V8 o pojemności 4,4 litra. W swojej bazowej wersji silnik ten zapewnia moc 608 koni mechanicznych oraz maksymalny moment obrotowy na poziomie 750 Nm. Dzięki niemu pierwsza setka wskoczy na liczniku po zaledwie 3,8 sekundy.

Dla tych, którym to nie wystarcza BMW przygotowało specjalne pakiety. Pierwszy z nich, czyli wcześniej wspomniany Competition podkręci moc silnika do 625 KM, zaś czas sprintu do setki zostanie skrócony o 0,1 sekundy. Zarówno w tej wersji, jak i bazowej odsłonie modelu prędkość maksymalna będzie wynosić 250 km/h. Jednostka napędowa będzie połączona z 8-stopniową przekładnią automatyczną, która będzie przekazywała całą moc na wszystkie cztery koła.

Jeżeli uważasz, że 250 km/h to za mało, to BMW także ma coś dla ciebie. Bawarska marka przygotowała specjalny pakiet, który podniesie to ograniczenie do 285 km/h.  Dodatkowo przy zakupie pojazdu w tym wariancie otrzymamy zaproszenie do jednej ze szkół jazdy BMW Performance Center. Będziemy tam mogli przećwiczycie swoje umiejętności jazdy przy ekstremalnych prędkościach.

BMW X5 M oraz X6 M

BMW X5 oraz X6 w wersji M oraz M Competition mogą pochwalić się nie tylko potężniejszymi jednostkami napędowymi. Znajdziemy tu także lepsze, adaptacyjne zawieszenie, większe hamulce oraz nowe 21-calowe felgi, a całość została upakowana w agresywne nadwozie.

Oba modele trafią na rynek motoryzacyjny dopiero w przyszłym roku na wiosnę. Producent jeszcze nie przedstawił polskiego cennika. W USA za X5 M przyjdzie nam zapłacić 105 tys. dolarów. X6 jest ciut droższa i jej ceny zaczynają się od 108 tysięcy dolarów. Z kolei za wersję Competition przyjdzie nam zapłacić w obu przypadkach o 9 tys. dolarów więcej.

BMW X5 M oraz X6 M