PODZIEL SIĘ
Nowe Audi Q7 i SQ7

Nowe Audi Q7 i SQ7 trafiły na polski rynek. Przyjdzie nam za nie zapłacić od 293 500 zł.

Audi postanowiło odświeżyć model Q7 oraz jego usportowioną wersję spod szyldu “S”. Do oferty trafią dwa wariaty bazowej odsłony modelu oraz jeden topowej eski. Cennik otwiera Audi Q7 45 TDI z motorem V6 o pojemności 3 litrów, który będzie generował moc 231 KM. Przyjdzie nam za niego zapłacić 293 500 złotych. Mocniejsza odmiana Q7 z silnikiem 50 TDI zaoferuje nam tę samą pojemność przy większej mocy – 286 KM. Za tę wersję zapłacimy już 330 500 zł. Usportowiona edycja SQ7 napędzana jest motorem V8 TDI o pojemności 4,0 litra. Będzie on generował moc aż 435 koni mechanicznych, lecz będzie się to wiązało z zdecydowanie wyższą ceną od bazowych wersji. Za tego sportowego SUV-a zapłacimy 449 900 zł

W każdej z odsłon otrzymamy w standardzie automatyczną skrzynię biegów 8 Tiptronic oraz napęd quattro. Warto wspomnieć, że obie wersję Q7 są miękkimi hybrydami z instalacją 48v. Z czasem do oferty dołączy także hybryda ładowana z gniazdka. Na innych rynkach dostępna jest wersja benzynowa V6 3.0 o mocy 340 KM, ale nie wiemy czy trafi ona do Polski.

Nowe Audi Q7 i SQ7

Nowy wygląd oraz bogate wnętrze

Wraz z gruntownym faceliftingiem Audi Q7 otrzymało nowy, duży grill i charakterystyczne reflektory. Tył pojazdu także został przemodelowany. Jego linie zostały znacząco odświeżone i tu również znajdziemy nowe reflektory LED. Patrząc na liftingowe wersje możemy dostrzec duże podobieństwo do najnowszych modeli od Audi, a w szczególności do Q8.

Wraz z odświeżeniem nadwozia unowocześniono kokpit, który jest także inspirowany innymi modelami z Ingolstadt. Duży SUV otrzymał więc dwuekranowy system multimedialny MMI, najnowsze wirtualne zegary oraz przezierny wyświetlacz. Oprócz tego wydłużono listę systemów bezpieczeństwa oraz wspomagania kierowcy.

Nowe Audi Q7 i SQ7