PODZIEL SIĘ
Porsche Panamera 10 Year Edition

Porsche Panamera świętuje swoje 10-lecie na rynku motoryzacyjnym. W związki z tym koncern przygotował specjalną wersję ze złotymi felgami.

Model ten zadebiutował na rynku 19 kwietnia 2009 roku w Szanghaju w Chinach. Na jego następce musieliśmy poczekać do 2016 roku i jego druga generacja wciąż jest dostępna. Z okazji już dziesięciu lat trwania na rynku Porsche przygotowało specjalną wersję tego modelu.

Samochód możemy zakupić w specjalnej wersji 10 Year Edition niezależnie od tego, którą wersję wybierzemy. Może to być standardowa Panamera, bądź jej hybrydowa odsłona Panamera 4 E-Hybrid. Jubileuszowa wersja modelu z pewnością spodoba się tym, którzy lubią wyróżniać się na tle innych. Najbardziej charakterystycznym elementem pojazdu są złote felgi z satynowym wykończeniem. W identycznej kolorystyce zostały także wykonane emblematy na zewnątrz i wewnątrz pojazdu oraz szwy tapicerki.

Porsche Panamera 10 Year Edition

W standardzie otrzymamy adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne Porsche Active Suspension Management, matrycowe reflektory LED z systemem dynamicznego oświetlenia Porsche Dynamic Light Plus. Całość dopełnią podgrzewane, luksusowe fotele z 14 stopniami ustawienia oraz system udźwiękowienia Bose. Porsche Panamera 10 Year Edition został także wyposażony w kilka systemów wspomagania kierowcy. Komputer pokładowy posiada asystenta parkowania z kamerami 360 stopni oraz wspomaganie zmiany i utrzymania pasa ruchu.

Dla tych którzy zdecydują się na wersję hybrydową czeka dodatkowy prezent. Zamiast tradycyjnej ładowarki 3,6 kW, otrzymają jej dwukrotnie mocniejszy odpowiednik. Ceny Porsche Panamera 10 Year Edition zaczynają się od 104 tysięcy dolarów za bazową wersję modelu. Za Panamera 4 zapłacimy 109 tysięcy dolarów, zaś za jej hybrydową odsłonę będziemy musieli dodatkowo dopłacić kolejne 9 tys. dolarów.

Porsche Panamera 10 Year Edition