PODZIEL SIĘ
BMW M8 Gran Coupe

Po prezentacji usportowionych wersji X5 oraz X6 nadszedł czas na BMW M8 Gran Coupe. Praktyczniejsza odmiana modelu otrzyma także swoją wersję Competition.

Niedawno pisaliśmy, że popularne SUV-y bawarskiej marki doczekały się swojej usportowionej wersji wraz z wariantem Competition. Teraz do sportowej rodziny dołączy także BMW M8 Gran Coupe. Podobnie jak w przypadku bazowej wersji, pojazd może poszczycić się doskonałymi osiągami. Pod maską modelu znajdziemy potężny podwójnie doładowany motor V8 o pojemności 4,4 litra. Generuje on moc okrągłych 600 KM, która za pomocą 8-stopniowej skrzyni automatycznej przekazywana jest na wszystkie koła. Warto dodać, że napęd xDrive będzie przekazywał więcej mocy na tylną oś. Oczywiście nie mogło tu zabraknąć trybu jazdy, który przekazywałby całą moc na tylne koła, co jest swego rodzaju znakiem rozpoznawczym bawarskiej marki.

BMW M8 Gran Coupe

BMW M8 Gran Coupe ze wspaniałymi osiągami

W podstawowej wersji modelu pierwsza setka wskoczy na licznik po zaledwie 3,3 sekundy, a pojazd rozpędzi się maksymalnie do 250 km/h. Jeżeli uważasz, że to zdecydowanie za mało, to możesz dodatkowo wybrać pakiet M Driver’s Package, który podniesie prędkość maksymalną do 305 km/h.

Na fanów większej mocy czeka pakiet Competition. W tym przypadku otrzymamy aż 625 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna BMW M8 Gran Coupe Competition będzie także wynosić 305 km/h, ale dzięki większej mocy swój sprint do setki model wykonuje w 3,2 sekundy. Czyli o jedną dziesiątą szybciej od bazowej wersji.

W standardzie otrzymamy także adaptacyjny układ jezdny M z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami i elektromechanicznym układem kierowniczym M Servotronic oraz zintegrowany układ hamulcowy Dodatkowo kierowcy, tak jak w przypadku pozostałych modeli M8 będą mogli wybrać hamulce ceramiczne M. Dokładniej opisaliśmy wszystkie te systemy w naszym artykule dotyczącym modeli z rodziny M8.

BMW M8 Gran Coupe