PODZIEL SIĘ
Alfa Romeo Tonale

Nowa Alfa Romeo Tonale została sfotografowana w produkcyjnym nadwoziu. Model jest już gotowy, aby trafić na taśmy produkcyjne.

Koncepcyjny projekt Alfa Romeo Tonale został zaprezentowany podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie. Po kilku miesiącach pracy, pojazd jest już gotowy, aby trafić do masowej produkcji. Od genewskich targów ostateczny wygląd Tonale nieznacznie się zmienił. Oto jak prezentuje się model na najnowszej serii zdjęć, które wyciekły do internetu.

Główny zarys pojazdu pozostał niezmieniony. Największą i najbardziej kluczową dla modelu zmianą jest zastąpienie słupków z kamerami tradycyjnymi lusterkami bocznymi. Różnice możemy także dostrzec w reflektorach. Przednie lampy zostały powiększone i straciły swój wzór świateł LED. Dodatkowo powiększona została kratka oraz łączący się z nią trójkąt w centralnej części zderzaka. Tył pojazdu nie doczekał się żadnych poważniejszych zmian. Zachowane zostały zarówno światła z charakterystycznym wzorem, jak i duże owalne końcówki układu wydechowego.

Alfa Romeo Tonale

Innowacyjne wnętrze

Wnętrze maszyny pozostaje dla nas zagadką. Do sieci nie trafiły zdjęcia prezentujące kokpit maszyny. W wersji koncepcyjnej tradycyjne zegary ustąpiły miejsca dla 12,3-calowego wyświetlacza elektronicznego. Obok niego został umiejscowiony ciut mniejszy 10,25 calowy ekran służący do obsługi info-rozrywki. Wyświetlacz ten zyskał kształt skrzydła, co dodaje mu innowacyjności. Z kolei tunel środkowy został ograniczony jedynie do jednego przycisku.

Alfa Romeo Tonale ma trafić do sprzedaży dopiero w 2021 roku. Jak na ten moment nie wiemy, co znajdziemy pod jego maską, lecz krążą pogłoski, że model otrzyma hybrydowy napęd typu plug-in.

Alfa Romeo Tonale