PODZIEL SIĘ

Coraz więcej firm decyduje się na produkcje samochodów w pełni elektrycznych. Teraz dołączy do nich także Lamborghini. Kiedy zadebiutuje ich elektryczny sedan?

Samochody elektryczne już na dobre zadomowiły na światowym rynku motoryzacyjnym. Choć początkowo powstawały projekty miejskich pojazdów, to teraz trend ogarnął także SUV-y i samochody sportowe. Prym w tym dziale od lata wiedzie Tesla ze swoją bogatą ofertą. Wiele projektów okazuje się dosyć nietrafiona, ale zdarzają się także te, które podbijają serca klientów. Mowa tu szczególnie o Porsche Taycan, Jaguarze i-Pace oraz niedawno debiutującym Volkswagenie ID.3. Teraz do firm produkujących sportowe samochody elektryczne dołączy Lamborghini ze swoim elektrycznym sedanem.

Elektryczny sedan

Najnowszy projekt włoskiej marki ma być modelem, który trafi do stałej gamy modeli. Jak na razie figurują w niej tylko projekty Huracan, Aventador i Urus. Portal Autocar zdobył informacje, że nadchodzącym modelem będzie sedan, który garściami czerpać będzie z Porsche Taycan.

Mamy także dobrą wiadomość dla fanów silników spalinowych. Istnieje duża szansa, że model otrzyma też swoją tradycyjną wersję. Pod jego maską znalazłby się wtedy 4-litrowy silnik V8 znany z Lamborghini Urus. Oficjalne prace projektowe rozpoczną się dopiero w 2021 roku, a sam model dołączy do oferty marki w 2025 roku. Czy włoska interpretacja Porsche Taycan zdobędzie serca fanów i osiągnie sukces na podobnym poziomie co pierwowzór?

Porsche Taycan