PODZIEL SIĘ
Toyota Mirai

Oto jak wygląda model koncepcyjny Toyota Mirai. Pojazd zaoferuje jeszcze większy zasięg i wydajniejszą technologię wodorową.

Nowa Toyota Mirai zostanie zbudowana na platformie TNGA i będzie mogła pochwalić się sztywniejszym nadwoziem. Dzięki niemu pojazd zyska na zwinności oraz szybkości reagowania na działania kierowcy. Model posiada także niżej położony środek ciężkości, dzięki czemu Mirai będzie zdecydowanie zwrotniejsza od poprzedniczki. Wszystko to będzie współgrało z napędem na tylną oś pojazdu.

“Naszym celem było opracowanie samochodu, którym nasi klienci będą chcieli jeździć przy każdej okazji. Skupiliśmy się na budowie auta o atrakcyjnym, budzącym emocje wyglądzie i dynamicznym napędzie, którego osiągi zapewnią radość z jazdy” – powiedział Yoshikazu Tanaka, główny inżynier nowej Toyoty Mirai.

Toyota Mirai

Wodorowa technologia

Toyota Mirai może pochwalić się innowacyjną technologią napędzania wodorem. Ten elektryczny sedan zasilany jest ogniwami wodorowymi, dzięki czemu staje się niepowtarzalny. W nadchodzącej generacji technologia ta ma zostać dopracowana. Będzie się to przekładać na zasięg Toyoty, który ma wzrosnąć aż o 30 proc. względem poprzedniczki. Wiążę się to ze zwiększeniem zbiorników wodoru oraz udoskonaleniem systemu ogniw paliwowych. Według Toyoty nadchodzący model będzie mógł także pochwalić się płynniejszym przyśpieszeniem oraz wydajniejszą pracą napędu.

“Auto łatwiej się prowadzi na krętych drogach, a maksymalny moment obrotowy dostępny w pełnym zakresie prędkości zapewnia dynamikę i poczucie mocy w każdej sytuacji na drodze – zarówno w mieście, jak i na autostradzie” – dodaje koncern.

Toyota Mirai

Wygląd nadwozia uległ także sporym zmianom. Nie przypomina on zupełnie wcześniejszej generacji bazującej stylistycznie na Priusie. Teraz wygląda bardziej jak nowe sportowe lexusy. W parze z nowym wyglądem idzie innowacyjne wnętrze. Do kokpitu trafił 12,3-calowy ekran dotykowy oraz wirtualne zegary.

Nowa Toyota Mirai zostanie oficjalnie zaprezentowana już w październiku podczas targów motoryzacyjnych w Tokio. Wersja produkcyjna ma być bardzo bliska konceptu i będzie gotowa już w przyszłym roku. Na początku trafi jedynie do Japonii, Stanów Zjednoczonych oraz wybranych krajów europejskich.

Toyota Mirai