PODZIEL SIĘ
Lamborghini Aventador SVR
Lamborghini Aventador SVJ

Lamborghini Aventador SVR będzie generował aż 842 KM i będzie przeznaczony tylko do jazdy na torze.

Lamborghini przygotowuje kolejny model, który będzie napędzany potężnym 6,5-litrowym silnikiem V12. Oczywiście nie będzie to żaden nowy pojazd w gamie marki, lecz potężniejsza wersja topowego Avendatora. Najmocniejsza i zarazem najszybsza odsłona tego modelu została oznaczona jako SVR.

Lamborghini Aventador SVR

Nowe Lamborghini Aventador SVR ma łączyć w sobie wszystkie osiągnięcia technologiczne firmy. Pod jego maską będzie pracował znany z innych modeli motor V12, który będzie dostarczał moc na poziomie 842 KM na wszystkie koła. Razem z potężną jednostką napędową otrzymamy aerodynamiczny kształt nadwozia, ogromną ilość elementów wykonanych z włókna węglowego oraz klatkę bezpieczeństwa.

Niestety Lamborghini Aventador SVR z pewnością zasługuje na miano “ekskluzywnego i limitowanego pojazdu”. Jego nakład przewidziany jest na zaledwie 40 egzemplarzy i będzie dostępny tylko i wyłącznie do jazdy na torze. Oznacza to, że samochód nie otrzyma homologacji drogowej. Podobne rozwiązanie mogliśmy zobaczyć w 2010 roku przy Lamborghini Sesto Elemento. Pierwsze egzemplarze Aventadora SVR trafią do klientów pod koniec 2021 roku.

 

Lamborghini Aventador SVR
Lamborghini Aventador SVJ
Plany Lamborghini

Niedawno włoska marka zaprezentowała światu swój najnowszy model. Podczas minionych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie mogliśmy zobaczyć Lamborghini Sián, które jest pierwszą hybrydą tego producenta. Aktualnie wiemy o dwóch nadchodzącym projektach Lamborghini. Pierwszym z nich jest owiany tajemnicą następca Aventadora. Wiemy o nim jedynie tyle, że będzie wyposażony w napęd hybrydowy oraz nie odziedziczy designu po modelu Sián.

Drugim ważnym projektem włoskiej marki będzie elektryczny sedan, o którym wiemy ciut więcej. Trafi on do stałej gamy modeli Lamborghini i będzie garściami czerpał z Porsche Taycan. Dodatkowo istnieje duża szansa, że oprócz wersji w pełni elektrycznej otrzyma także swoją spalinową odsłonę. Oficjalne prace projektowe ruszą w 2021 roku, zaś sam model dołączy do oferty marki dopiero w 2025 roku. Osobiście jestem ciekawe, czy włoska interpretacja kultowego, sportowego elektryka zdobędzie podobną popularność, co pierwowzór.