PODZIEL SIĘ
Nowy Volkswagen Golf

Po niedawnej premierze Volkswagena ID.3 nadszedł czas na ósmą generację topowego modelu tej marki. Oto jak na szkicach prezentuje się nowy Volkswagen Golf.

“Mocne strony Golfa, dzięki którym stał się światowym bestsellerem, w modelu ósmej generacji zostały udoskonalone. Oprócz nowej gamy wydajnych silników jeszcze doskonalsze niż dotychczas właściwości jezdne zapewni również nowe zawieszenie. Golf ósmej generacji wyznacza także nowy standard w klasie kompaktów pod względem cyfryzacji i łączności ze światem oraz systemów asystujących usług online” – możemy przeczytać w komunikacie prasowym od Volkswagena. Choć producent nie zdradza konkretnych szczegółów odnośnie nadchodzącej ósmej generacji, to możemy już ujrzeć wnętrze oraz nadwozie modelu.

Nowy Volkswagen Golf

Ciekawe wnętrze

Na pierwszy rzut oka możemy zobaczyć, że nowy Golf został wyposażony w oryginalną deskę rozdzielczą. Przyjęła ona kształt dwóch połączonych ze sobą ekranów. Podobne rozwiązanie mogliśmy zobaczyć u konkurencyjnego Mercedesa, choć trzeba przyznać, że u Volkswagena efekt wizualny prezentuje się zdecydowanie lepiej. Wiążę się to z jego rozmiarami, w przypadku Golfa pasuje on swoimi wymiarami do wnętrza samochodu i nie dominuje nad całością, jak ma to miejsce w Mercedesie. Na słowa uwagi zasługują także przyciski w nowym modelu, a raczej ich brak. Producent ograniczył je jedynie do tych, które są niezbędne.

Nowy Volkswagen Golf odziedziczy po aktualnej generacji platformę MQB Evo, choć otrzyma ona znaczące poprawki. Wiążą się one głównie ze zmniejszeniem wagi pojazdu o około 50 kg przy jednoczesnym zwiększeniu rozstawu osi. Istnieje także duże prawdopodobieństwo, że model doczeka się większego i praktyczniejszego bagażnika.

Oprócz tego model otrzyma najnowszą wersję systemu multimedialnego oraz zaawansowane systemy bezpieczeństwa oraz wspierania kierowcy. Nowy Volkswagen Golf zostanie zaprezentowany 24 października w Wolfsburgu.

Nowy Volkswagen Golf