PODZIEL SIĘ
Alfa Romeo Tonale

Kilka dni temu zobaczyliśmy Alfa Romeo Tonale w produkcyjnym nadwoziu. Teraz mamy okazję zajrzeć do jego wnętrza. Oto jak przedstawia się kokpitu na najnowszym zdjęciu.

Kilka dni temu do internetu wyciekły pierwsze zdjęcia Alfa Romeo Tonale w produkcyjnym nadwoziu. Teraz mamy okazję zajrzeć do wnętrza jej kokpitu. Niestety nie wygląda ono tak zjawiskowo, jak prezentowano na koncepcyjnych wizualizacjach. Choć nadwozie Tonale zasługuje na słowa uznania, to wnętrze zdecydowanie psuje efekt końcowy.

W pierwotnej wersji kokpit wyglądał na futurystyczny i bardzo innowacyjny, zaś jego dominującym elementem były dwa elektryczne wyświetlacze. Teraz prezentuje się on mniej zjawiskowo i nie wyróżnia się znacząco od konkurencji. Głównym zamysłem wnętrza modelu było ograniczenie przycisków do niezbędnego minimum. Zamiast intrygującego świecącego tunelu wewnętrznego otrzymaliśmy tradycyjną konsole z przyciskami, gałkę od skrzyni biegów i miejsce na kubek. Mówiąc krótko nic specjalnego. Trochę wyżej znalazł się panel do sterowanie klimatyzacją, który również utracił swój innowacyjny wygląd. Nawiewy klimatyzacji pozostały w niezmienionym kształcie, lecz utraciły elektryczne wyświetlacze.

Alfa Romeo Tonale

Alfa postanowiła zostać przy pomyśle dwóch ekranów. Pierwszy z nich zastąpił tradycyjne zegary, zaś drugi, znajdujący się na środku deski rozdzielczej służy jako centrum do obsługi sytemu info-rozrywki. Niestety utracił on swój ciekawy kształt skrzydła. Drobnych zmian doczekała się także kierownica, na którą podobnie, jak w przypadku konsoli, trafiły tradycyjne przyciski.

Poznaliśmy już wygląd wnętrza kokpitu, teraz największą tajemnicą pozostaje informacja, jakie jednostki napędowe trafią pod maskę modelu. Pogłoski mówią, że Alfa Romeo Tonale doczeka się hybrydowej wersji typu plug-in.

Wnętrze konceptu Alfa Romeo Tonale

Alfa Romeo Tonale