PODZIEL SIĘ
BMW Serii 2 Gran Coupe

BMW Serii 2 Gran Coupe standardowo będzie przednionapędowe. Mocniejsze odsłony otrzymają napęd xDrive.

Model ten będzie w głównej mierze bazował na nowym BMW Serii 1. Odziedziczy po nim płytę podłogową, a także napęd. Niestety seria 2 pożegna się z napędem na tylną oś, a bazowe wersje nowej dwójki będą stricte przednionapędowe. W mocniejszych odsłonach będziemy mogli liczyć na napęd xDrive. Wykorzystanie tego typu napędu wiąże się z większą przestrzenią w kabinie oraz zdecydowanie lepszą zwrotnością pojazdu. BMW Serii 2 Gran Coupe mierzy 4 526 mm długości oraz 2 670 mm rozstawu osi. Model otrzyma także bagażnik o pojemności 430 l oraz szyby bez ramek.

Duże podobieństwo z jedynką znajdziemy także we wnętrzu pojazdu. W standardzie otrzymamy bezprzewodową ładowarkę smartfona, system multimedialny z dwoma wyświetlaczami o przekątnej 10,25 cala z opcjonalną funkcją sterowania gestami, oraz kolorowy wyświetlacz head-up o przekątnej 9,2 cala. Całość dopełni inteligenty asystent głosowy reagujący na hasło “Hej BMW”.

BMW Serii 2 Gran Coupe

Prym wśród oferowanych wersji nowej dwójki niesie BMW M235i i to właśnie ta odsłona została zaprezentowana na zdjęciach od producenta. Pod jej maskę trafi potężny turbodoładowany motor 2.0 o mocy 306 KM oraz zapewniający maksymalny moment obrotowy na poziomie 450 Nm. Będzie on połączony z ośmiostopniowym automatem przekazującym moc na wszystkie koła. Najsłabszy model w gamie BMW Serii 2 Gran Coupe będzie przyśpieszał do setki w około 4,7 sekundy i będzie napędzany 3-cylindrowym silnikiem benzynowym 1.5 o mocy 136 KM.

Możemy sądzić, że część, jak nie wszystkie, z oferowanych przez BMW Serii 1 silników trafi także do najnowszej dwójki. Możemy się więc spodziewać następujących jednostek napędowych:

  • 1.5 o mocy 140 KM z manualną lub automatyczną skrzynią 7DCT
  • 1.6 o mocy 116 KM z manualną lub automatyczną skrzynią 7DCT
  • 2.0 o mocy 150 KM z manualną lub automatyczną skrzynią 8 Steptronic
  • 2.0 o mocy 190 KM z automatem 8 Steptronic

Nie znamy jeszcze polskich cen BMW Serii 2 Gran Coupe. W Niemczech przyjdzie nam zapłacić za ten model od 31 900 euro.

BMW Serii 2 Gran Coupe