PODZIEL SIĘ
Lexus LF-30

Nowy pojazd koncepcyjny od Lexusa zadebiutował w Tokio. To co go wyróżnia to cztery silniki elektryczne oraz wielkie, unoszone do góry drzwi. Oto nowy Lexus LF-30.

Nowy samochód koncepcyjny od Lexusa rozpoczyna nową erę pojazdów elektrycznych. Futurystyczny wygląd, potężny układ napędowy oraz praktyczny wygląd – to właśnie wyróżnia LF-30. Projekt ten ma być początkiem “Lexus Electrified”. Oto jak prezentuje się debiutujący w Tokio samochód koncepcyjny.

Lexus LF-30 należy do dość charakterystycznych modeli. Dla tych którzy cenią sobie tradycyjny wygląd, na pewno nie przypadnie do gustu. Samochód zaskakuje swoimi rozmiarami, w tym także rozstawem osi wynoszącym 3,2 metra. Agresywne przetłoczenia i oryginalny design to dopiero wierzchołek góry lodowej. Na przodzie pojazdu dominuje atrapa chłodnicy w kształcie klepsydry, która nie ma wyraźnego końca, lecz wtapia się w zderzak. Całość dopełniają reflektory z technologią LED oraz maska przechodząca w szybę i dach pojazdu.

Bok samochodu został wyposażony w dużych rozmiarów wyloty powietrza oraz ogromne, unoszone do góry drzwi, które odsłaniają całe wnętrze pojazdu i bez problemu zapewniają dostęp do tylnego rzędu siedzeń. Całość dopełniają ogromne koła o dość niestandardowym wyglądzie.

Tylny pas także przyciąga uwagę i zaskakują futurystycznymi rozwiązaniami. Przednia szyba przechodzi delikatnie w linie dachu, która kończy się bardzo wysoko. Co ciekawe tylne reflektory LED powędrowały bardziej na bok pojazdu. Ich pojedyncza linia zastąpiła tylne, boczne szyby.

Lexus LF-30

Nowoczesne wnętrze

Lexus LF-30 może poszczycić się niesamowitym wnętrzem. Zrezygnowano tu ze słupka kierowniczego, dzięki czemu kokpit zyskał na przestronności. We wnętrzu dominują liczne ekrany, którymi został otoczony kierowca, a same fotele przypominają te, które można znaleźć w samolotach pierwszej klasy. Futuryzmu dodaje wąska kierownica przypominająca stery samolotu.

Lexus LF-30 jest napędzany aż czterema silnikami, które trafiły po jednym na każde z kół. Cały układ napędowy generuje łącznie 544 KM oraz zapewnia maksymalny moment obrotowy na poziomie 700 Nm. Wszystko to pozwala osiągnąć pierwszą setkę na liczniku po zaledwie 3,8 sekundy. Niestety prędkość maksymalna została ograniczona do 200 km/h.

Energii dostarczają potężne 110 kWh akumulatory, dzięki którym Lexus LF-30 przejedzie do 500 km na jednym ładowaniu. Co ciekawe znalazło się tu również miejsce dla bezprzewodowego ładowania. Dodatkowo model umożliwia szybkie ładowanie o maksymalnej mocy 150 kW.

Lexus LF-30 Concept