PODZIEL SIĘ
Honda Jazz

To już czwarta generacja modelu, tym razem otrzymamy jedynie wersję hybrydową. Co zaoferuje nam nowa Honda Jazz?

Poprzednia odsłona tego modelu nie grzeszyła pięknym wyglądem, lecz nadrabiała to praktycznością. Niewielkie gabaryty przy jednoczesnym dużym bagażniku i przestronnym kokpicie przypadły wielu kierowcom do gustu. Nowa Honda Jazz nie kieruje się w stronę futurystycznego wyglądu, lecz wraca do korzeni swojej marki. Możemy więc powiedzieć, że cechować ją będzie prostota oraz użytkowość, a wszystko to połączone z hybrydowym napędem.

Niby nowa, a jednak stara

Patrząc na nową Hondę Jazz możemy dostrzec ogromne podobieństwo do pierwszych odsłon tego modelu. Samochód w dużej mierze bazuje na pierwszej i drugiej generacji. Oczywiście wszystko to łączy się z nowoczesnym wyglądem oraz praktycznymi rozwiązaniami. Patrząc na zdjęcia możemy sądzić, że otrzymamy przestrzenne wnętrze.

Honda Jazz

 

Prostota wnętrza

We wnętrzu nowej Hondy Jazz dominować będzie prostota i funkcjonalność. Nie znajdziemy tu niepotrzebnych ozdobników czy przekombinowanych rozwiązań. W centrum deski rozdzielczej znajduje się dotykowy wyświetlacz z nowym systemem Honda Connect, dzięki któremu będziemy mogli sterować większością funkcji samochodu. Poniżej znajdziemy tradycyjne przyciski oraz pokrętła od klimatyzacji. Kierownica, podobnie jak całe wnętrze, jest prosta. Nie znajdziemy tu żadnych przycisków czy innych dodatkowych opcji. Zaraz za nią znalazł się ekran, zastępujący tradycyjne zegary.

Choć Honda Jazz stawia głównie na prostotę, to podobny nacisk kładzie również na bezpieczeństwo. Każda z wersji tego modelu otrzyma w standardzie m.in. przednią kamerę z sonarami połączoną z systemem awaryjnego hamowania.

Za napęd nowej Hondy Jazz będzie odpowiadał układ e:HEV składający się z 1,5-litrowego silnika benzynowego, współpracującego z dwoma motorami elektrycznymi. Identyczny układ trafi do każdego modelu marki, co oznacza, że Honda szykuje się do elektryfikacji gamy pojazdów. Nowa Honda Jazz zadebiutowała właśnie dzisiaj podczas imprezy motoryzacyjnej w Tokio.

Honda Jazz