PODZIEL SIĘ
Lexus hatchback

Lexus być może doczeka się modelu z nadwoziem hatchback. Czy powstanie nowy dział tej marki?

Większość koncernów produkujących samochody posiada w swojej gamie modeli pojazdy z nadwoziem typu hatchback. Jest to dość obszerna część rynku motoryzacyjnego, która kusi swoimi możliwościami. Być może Lexus zdecyduje się spróbować swoich sił w produkcji mniejszych modeli.

W gamie pojazdów Lexusa możemy znaleźć głównie sedany, SUV-y i Crossovery. Marka dotychczas nie pokładała nadziei na podbicie rynku hatchbacków i skupiła się jedynie na “większych gabarytach”. Teraz koncern poważnie zastanawia się nad rozszerzeniem swojej oferty o najmniejsze, miejskie modele. Zarząd Lexusa zauważył, że ludzie zaczęli płacić więcej, za mniejsze modele, co stwierdził sam wiceprezes firmy Koji Sato.

Lexus LF-SA
Lexus LF-SA Concept 2015

Mniejsze nie zawsze oznacza teraz tańsze, więc trendy się zmieniają. Nie mogę jasno powiedzieć, że to zrobimy, ale analizujemy wszystkie możliwości pojazdów” – powiedział Sato podczas trwających targów motoryzacyjnych w Tokio.

Możemy zastanowić się, co oznaczają dla Sato “wszystkie możliwości pojazdów”. Istnieją dwie główne opcje. Marka może pracować nad zupełnie nowym, subkompaktowym crossoverem, bądź też zupełnie niespodziewanym hatchbackiem. Warto także dodać, że Lexus miał już identyczny pomysł w 2015, kiedy to zaprezentował swój model koncepcyjny LF-SA. Był to pojazd o długości 3450 mm, 1700 mm szerokości oraz 1430 mm wysokości . Model miał być w zamyśle hatchbackiem pokroju Toyoty Aygo. Niestety ostatecznie pomysłu nie zrealizowano.

Lexus LF-SA Concept