PODZIEL SIĘ
BMW X8

Jeżeli pogłoski okażą się prawdziwe, to BMW X8 trafi na rynek pod koniec przyszłego roku, bądź w pierwszych miesiącach 2021 roku. Według najnowszych doniesień model został zatwierdzony przez centrale marki.

Do niedawna wiadomość, że powstanie BMW X8 można było traktować jako plotkę oraz fantazję spekulantów. Pogłoski te opierały się jedynie na domysłach i znajomości strategii BMW, które wcześniej kilkukrotnie twierdziło, że dany model nigdy nie powstanie, a następnie debiutował on po kilku latach. Od kilku dni możemy twierdzić, że w tych pogłoskach może znajdować się ziarnko prawdy, a to wszystko za sprawą BMWBlog.

Na portalu poświęconym bawarskiej marce pojawiła się informacja, że BMW X8 zostało zatwierdzone przez centralę marki i trwają nad nim prace. BMWBlog już kilkukrotnie publikowało pogłoski, które w dużej mierze okazywały się prawdziwe. Wszystko to portal zawdzięcza ludziom, którzy go współtworzą. Spotykają się tam zarówno fani marki, jak i osoby współpracujące z Bawarczykami. Nie zabrakło również pracowników BMW.

Co wyróżnia X8

BMW X8 najpewniej będzie bazował na X7, lecz wystąpi on w odmianie coupe, oferując tym samym zaledwie cztery miejsca. Tylną kanapę zastąpią dwa pojedyncze fotele, podobnie jak miało to miejsce w “siódemce”. Nie wiadomo, czy model doczeka się trzeciego rzędu siedzeń, choć nie jest to wykluczone. Wiadomo także, że najnowszy SUV nie odziedziczy wyglądu po poprzednich odsłonach modelu. X8 otrzyma swoją indywidualną linie desingu z nową konstrukcją nerkowatego grilla.

Według pogłosek model, podobnie jak X7 otrzyma swoją edycję M Performance, a także X8 M. W zamyśle nowy SUV ma konkurować z Audi RS8, Mercedesem-AMG GLE 63 i Porsche Cayenne Turbo. BMW X8 odziedziczy po swoim poprzedniku jednostki napędowe. Z kolei edycja oznaczona “emką” otrzyma 4,4-litrową jednostkę V8 TwinTurbo znaną z BMW X6 M. Silnik ten zapewni maszynie moc 608 KM bądź 625 KM w wersji Competition, a pierwsza setka wskoczy na licznik po zaledwie 3,7 sekundy. Istnieje także spora szansa, że model doczeka się silnika V12.

Nowe BMW X8 zadebiutuje pod koniec przyszłego roku lub w pierwszych miesiącach 2021 roku. Przyjdzie nam za niego zapłacić zdecydowanie więcej niż za X7 i będzie można uznać ten model za najdroższy w ofercie marki.

BMW X8