PODZIEL SIĘ
Toyota Raize

Będzie to jeden z najmniejszych crossoverów. Nie wiadomo, czy Toyota Raize wyjedzie poza kraj kwitnącej wiśni.

Toyota Raize zasługuje na tytuł jednego z najmniejszych crossoverów. Mierzy zaledwie 3 995 mm długości, 1 695 mm szerokości i 1620 mm wysokości. Model został oparty na platformie DNGA. Jest to ekskluzywna odmiana znanej płyty TNGA wykonanej przez Daihatsu – submarkę Toyoty. Według producenta, model będzie liderem swojego segmentu pod względem przestronności, a także będzie mógł pochwalić się stosunkowo pojemnym bagażnikiem. Pomieści on 369 litrów bagażu.

Niewielki crossover idealny do miasta

W swojej standardowej wersji pod maską Raize znajdziemy turbodoładowany, benzynowy silnik 1.0 generujący moc 98 KM oraz zapewniający maksymalny moment obrotowy na poziomie 140 Nm. Model będzie współpracował z bezstopniową skrzynią D-CVT opracowaną przez Daihatsu. Osiągi modelu pozostają tajemnicą, ale wiemy, że pojazd przypodoba się tym, którzy stawiają na niskie spalanie. Model ma zużywać średnio 5,4 l/100 km.

Toyota Raize

Powyższe spalanie dotyczy bazowej wersji z napędem na przednią oś. Za dodatkową dopłatą będziemy mogli wyposażyć nasz model w napęd 4WD z systemem Dynamic Torque Control. Przy ruszaniu oraz jeździe w trudniejszym terenie system przekazuje część mocy na tylną oś. W tym przypadku spalanie naturalnie wzrośnie. Nie będzie to drastyczna różnica, pojazd spala wtedy 5,7 l/100 km.

Wnętrze kokpitu sprawia wrażenie funkcjonalnego i praktycznego. Typowy panel został zastąpiony wielofunkcyjnym wyświetlaczem systemu informacyjno-rozrywkowego. Większość tradycyjnych przycisków powędrowała na elegancką, trójramienną kierownicę. Dzięki temu kierowca jest w stanie obsługiwać większość funkcji samochodu przy pomocy samej kierownicy.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy model zadebiutował właśnie w Japonii, lecz nie jest pewne, czy trafi na zagraniczny rynek. W kraju kwitnącej wiśni został wyceniony na 1 679 000 jenów, czyli około 59 tys. złotych. Model ze swoimi wymiarami i spalaniem idealnie nadawałby się do wielkich i zatłoczonych miast.

Toyota Raize