PODZIEL SIĘ
Volkswagen ID.4

Model został już publicznie pokazany w Chinach, a jego oficjalna premiera została zaplanowana na przyszły rok. Oto nowy Volkswagen ID.4.

Zaledwie kilka miesięcy po premierze Volkswagena ID.3. nadszedł czas na kolejnego elektryka w ofercie marki. “Trójka” zadebiutowała podczas wrześniowych targów we Frankfurcie i już przed swoją premierą wzbudzała ogromne zainteresowanie. Na jej specjalną edycję 1ST znalazło się ponad 30.000 chętnych, co zapowiadało ogromny sukces tego modelu. Volkswagen ID.4 został niedawno pokazany w Chinach w swoim produkcyjnym nadwoziu.

Nadchodzący model w dużej mierze bazuje na pojeździe koncepcyjnym ID.Cross, który został ujawniony przez markę dwa lata temu. Volkswagen ID.4 będzie pierwszym modelem elektrycznym opartym na nadwoziu Crossovera w ofercie marki. Patrząc na przód maszyny możemy dostrzec pewne podobieństwo z ID.3, zwłaszcza w linii świateł. Z kolei układ tylnych reflektorów został zmieniony. Ich linia została przedłużona i oba światła praktycznie się łączą. Ich wzór składa się z kilkunastu kwadratowych lamp LED. Oprócz tego na przednim zderzaku pojawiły się atrapy wlotów powietrza, a całość dopełniają duże felgi, będące znakiem rozpoznawczym serii ID.

Niestety Volkswagen postanowił uniemożliwić obserwatorom zajrzeć do wnętrza maszyny. Przednia szyba została mocna przyciemniona, zaś na bocznych umieszczony został jaskrawy kamuflaż. Zapewne marka nadal pracuje nad kokpitem modelu, który przyjdzie nam zobaczyć dopiero w przyszłym roku.

Marka postanowiła nie zdradzać zbyt dużo informacji o tym projekcie. Nie wiemy, jaki silnik będzie odpowiadał za napęd, ani jakie baterie trafią na pokład maszyny. Volkswagen ID.4 ma zadebiutować już w przyszłym roku i będzie produkowany w Chinach. Krążą pogłoski, że oficjalna premiera odbędzie się już na wiosnę.

Volkswagen ID.4