PODZIEL SIĘ
Volkswagen Golf Variant

X-Tomi Design przygotował specjalną wizualizację modelu Volkswagen Golf w praktyczniejszej odmianie.

Od premiery nowej generacji VW Golfa minął już ponad miesiąc i jak na razie dane nam było obejrzeć jedynie jego wersję hatchback. Możemy być za to pewni, że z czasem do oferty modelu trafią także inne jego warianty. Dzięki grafikowi X-Tomi Design możemy zobaczyć, jak Golf prezentowałby się w praktyczniejszej odmianie.

Model, wbrew pozorom nie przeszedł diametralnych zmian. Zarówno przód, jak i tył pojazdu pozostały niezmienione. Podobnie jak ozdobne listwy oraz wzór felg, który mogliśmy podziwiać podczas październikowej premiery modelu. Samochód został za to wydłużony, co wymusiło dodanie kolejnego słupka rozdzielającego boczne szyby. Dodatkowo na dachu znalazły się relingi. X-Tomi Design ubrał model w jaskrawy zielony kolor, który nie do końca pasuje do stylu marki.

Nowa generacja Golfa

Jako, że jest to zaledwie wizualizacja, to nie możemy powiedzieć, jakie jednostki napędowe znalazłyby się w ewentualnej ofercie modelu. Możemy jedynie sądzić, że praktyczniejsza odmiana mogłaby odziedziczyć wszystkie, bądź też część silników z gamy tradycyjnej wersji. Volkswagen Golf posiada bardzo bogatą ofertę motorów. Znajdziemy tu zarówno 2-litrowe silniki Diesla z czterema cylindrami, jak i typowo benzynowe jednostki napędowe z trzema bądź czterema cylindrami o pojemnościach 1, 1,5 i 2 litrów. Cześć z tych jednostek może został połączonych z silnikami elektrycznymi na zasadzie tzw. miękkiej hybrydy. W ofercie nie mogło zabraknąć również dwóch hybryd Plug-in.

Nowa generacja Golfa kładzie głównie nacisk na nowości technologiczne. Nowy model otrzymał wiele systemów bezpieczeństwa oraz wsparcia, które dotychczas były zarezerwowane dla Passata. Z kolei z wnętrza kokpitu pozbyto się tradycyjnych guzików na rzecz dotykowych przycisków. W przyszłym roku na rynek mają trafić usportowione odmiany Golfa, mianowicie GTI, GTI Cup oraz Golf R.