PODZIEL SIĘ
BMW serii 3 Touring

Według najnowszych doniesień BMW Serii 3 Touring otrzyma potężną jednostkę napędową M340d.

BMW Serii 3 już od kilku miesięcy znajduje się na rynku motoryzacyjnym. Pod koniec września mogliśmy podziwiać praktyczniejszą odmianę modelu podczas jej premiery na Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie. Jak na ten moment w ofercie silnikowej modelu znajduje się aż 6 jednostek napędowych, z których najpotężniejsza to 3-litrowe M340i. Według najnowszych doniesień, wkrótce do oferty dołączy jej dieslowy odpowiednik. Więcej o samym modelu pisaliśmy przy wycieku jego pierwszych zdjęć do sieci oraz internetowej premiery.

Najnowsze pogłoski pochodzą, że znanego portalu BMWBlog, który niejednokrotnie dostarczał nam nieoficjalne wiadomości, które z czasem okazywały się prawdziwe. To wszystko dzięki ludziom, którzy współtworzą ten portal. Spotkać tam możemy zarówno fanów marki, jak i osoby pracujące dla bawarskiego koncernu. Nowy silnik M340d zapewniałby zdecydowanie głośniejszy dźwięk podczas postoju pojazdu.

BMW serii 3 Touring

Tę jednostkę napędową mogliśmy już zobaczyć w modelach BMW X3 oraz X4. Ten 3-litrowy motor zapewniał pojazdom 326 KM mocy oraz 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W przypadku BMW M3 w wersji M40d, pierwsza setka wskakuje na licznik po 4,9 sekundy. Możemy się spodziewać, że BMW Serii 3 Touring osiągnie lepsze rezultaty, a czas sprintu do setki spadnie do 4,8 lub 4,7 sekundy. Ta jednostka napędowa byłaby dostępna tylko i wyłącznie przy nadwoziu Touring oraz z napędem xDrive.

Według BMWBlog model zadebiutuje już w marcu przyszłego roku, a to oznacza, że jego premiery możemy się spodziewać podczas Genewskich Targów Motoryzacji.

BMW Serii 3 Touring