PODZIEL SIĘ
Rolls-Royce Cullinan Black Badge

Rolls-Royce Cullinan Black Badge to nie tylko ekskluzywny wygląd, ale również większa moc. Niestety tylko nieliczni będą mogli sobie na niego pozwolić.

Ludzie bogaci z reguły lubią się wyróżniać na tle innych osób. Z pewnością specjalna edycja Black Badge została stworzona dla najbardziej wymagających klientów. Sam model można już uznać za ekskluzywny i najwyższej klasy, a jego posiadaczami są jedynie ludzie najbogatsi.

W swojej ofercie Rolls-Royce posiada już kilka modeli ze specjalną edycją Black Bange. Swoją ekskluzywną odsłonę posiadają również projekty Dawn, Wraith oraz Ghost. Co takiego wyróżnia nową wersję Cullinana?

Pierwsze, co rzuci nam się w oczy to lakier. Nadwozie przybrało czarną barwę, podobnie, jak większość jego elementów. Kolor idealnie współgra z chromowanymi wstawkami. Trafiły one do ramki grilla, listwy otaczającej boczne szyby oraz końcówki układu wydechowego. Czarny Chrom trafił również na figurkę Spirit of Ecstasy, będącej znakiem rozpoznawczym marki. Aby zapobiec monotonii i nadać modelu charakteru, wzdłuż karoserii pociągnięto żółty pasek. Efekt końcowy dopełniają wielkie, 22-calowe felgi wykończone dwutonową srebrno-czarną barwą. Tuż za nimi zostały umieszczone zaciski hamulców w kontrastującej czerwonej barwie.

Rolls-Royce Cullinan Black Badge

Więcej czerni

W podobnej tonacji zostało wykonane wnętrze pojazdu. Czerń spotyka się tam z kontrastującą żółtą skórą, która trafiła m.in. na boczne panele drzwi, podłużną linie ciągnącą się na wysokości dolnej krawędzi przedniej szyby oraz na obszycia foteli. Do wnętrza kokpitu trafiło również włókno węglowe, które zawitało na desce rozdzielczej oraz konsoli środkowej.

Pod maską tego czarnego potwora pracuje 6,8-litrowy silnik V12, który, dzięki pracy inżynierów generuje teraz 608 KM i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jest to nieznaczny wzrost względem tradycyjnej wersji modelu, której motor generuje o 38 KM i 50 Nm mniej. Ci, którzy lubią bawić się dźwiękiem wydawanym przez ich samochód również znajdą tu coś dla siebie. Skrzynia biegów została wyposażona w specjalny przełącznik, który poprawia dźwięk układu wydechowego.

Rolls-Royce Cullinan Black Badge

Rolls-Royce Cullinan Black Badge otrzymał także kilka dodatkowych poprawek. Ulepszenia objęły zawieszenie, skrzynię biegów, a także hamulce. Przekładnia doczekała się opcji “Intuitive Throttle”, dzięki której pojazd agresywniej zmienia biegi, co przekłada się na bardziej sportowe odczucia podczas prowadzenia. Hamulce natomiast zostały dostosowane to większej liczby koni mechanicznych.

Nie znamy jeszcze ceny tej ekskluzywnej edycji. Za samego Culliana w tradycyjnej wersji zapłacimy 1,2 miliona złotych, możemy się więc spodziewać, że odsłona Black Badge będzie znacząco droższa.

Rolls-Royce Cullinan Black Badge