PODZIEL SIĘ
Nawigacja pokazująca czas do zmiany świateł

Aplikacja Sygic to inteligentna nawigacja, której dodatek ADAS będzie oferował wiele udogodnień, w tym pokazywanie czasu, jaki pozostał do zmiany świateł.

Kiedy udajemy się w dłuższą lub krótszą trasę w mniej znane rejony z przyjemnością korzystamy z nawigacji, która pokieruje nas bezpośrednio do celu, a także ułatwi znalezienie i dotarcie do stacji paliw czy innych punktów. Słowacy stworzyli specjalną aplikację, która oprócz samych map będzie łączyła w sobie wiele ciekawych opcji.

Mowa tu o Sygic, które cieszy się ogromną popularnością wśród amerykańskich i europejskich kierowców i jest dostępna na smartfony. Aktualnie aplikacja oferuje nam mapy w trybie offline, informacje o ograniczeniach prędkości, korkach, fotoradarach, a także system ułatwiający znalezienie miejsca parkingowego. Sygic wciąż się rozwija dodając kolejne opcje przystępne dla kierowców. Zza oceanem dostępny jest dodatek ADAS (Advanced Driver Assistance System).

Nawigacja pokazująca czas do zmiany świateł

Inteligentna nawigacja

Jego najciekawszą funkcją jest informowanie kierowcy, jak długo światło na sygnalizatorze pozostanie zielone. System współpracuje z ponad 13 tysiącami skrzyżowań w USA, dzięki czemu kierowca jest informowany, z jaką prędkością ma się poruszać, aby załapać się na zielone. Oznacza to, że zaoszczędzimy sobie zbędnego czekania. Według przedstawicieli firmy, opcja ta wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo i płynność jazdy, a także obniży średnią emisję CO2. Dodatek ten z czasem trafi również do innych rejonów świata. Jak na razie nie wiemy, kiedy będziemy mogli cieszyć się systemem ADAS na starym kontynencie.

Inteligentna nawigacja została doceniona przez europejskich polityków. Komisarz Margrethe Vestager w wywiadzie dla Le Monde nazwała tę aplikację “najlepszych przykładem europejskich technologi”. Sygic doczekało się również nagrody w formie wyróżnienia CES 2020 Innovation.