PODZIEL SIĘ
Pierwszy elektryczny Lexus

Pierwszy elektryczny Lexus zostanie oficjalnie zaprezentowany 22 listopada w Chinach. Nie wiadomo, czy model trafi na europejski rynek.

Pierwszy, w pełni elektryczny model od Lexusa został oznaczony szyldem BEV – Battery Electric Vehicle. Sam projekt pozostaje tajemnicą, a marka nie zdradza praktycznie żadnych szczegółów dotyczących osiągów, napędu czy nawet nazwy. Wiemy jedynie, że nowy model będzie bazował na Lexusie UX, gdzie hybrydowy układ napędowy zastąpiono motorem elektryczny. Dodatkowo na pokład pojazdu trafiły akumulatory zasilające silnik. Na wszystkie szczegóły przyjdzie nam poczekać zapewne do premiery. Elektryk zadebiutuje 22 listopada w Chinach, podczas targów Guangzhou International Automobile Exhibition.

Plany Lexusa

Krążą pogłoski, że model nie wyjedzie poza chiński rynek, który ostatnimi czasy wzbogaca się o kolejne w pełni elektryczne pozycje. Sam producent nie dementuje krążących pogłosek i oficjalnie stwierdza, że nowy Lexus został zaprojektowany, aby spełnić wymagania klientów w Chinach jak i Europie. Jest to ważna informacja, dzięki której możemy sądzić, że ujrzymy ten model również na Europejskich drogach.

Jak na ten moment Lexus rozwija w Europie flotę pojazdów hybrydowych. Stary kontynent z niecierpliwością wyczekuje Lexusa NX plug-in, który zadebiutuje już w przyszłym roku. Aktualnie japońska marka posiada w polskiej ofercie 10 modeli wyposażonych w hybrydowy napęd, która w najbliższym czasie może poszerzyć się o wyżej wymienione NX. Patrząc na osiągnięcia Toyoty, która jest właścicielem Lexusa możemy sądzić, że Japończycy postanowią inwestować większe fundusze w rozwój pojazdów z napędem wodorowym niż w pełni elektrycznym. Należy również wspomnieć, że niedawno zadebiutował pojazd koncepcyjny Lexus LF-30, który pokazuje, że marka nie zamierza porzucić swoich elektrycznych planów.