PODZIEL SIĘ
Nowa Kia Optima

Nowa Kia Optima wkroczy na rynek ze wspaniałym i niepowtarzalnym designem. Model zadebiutuje w Korei już 12 grudnia.

Kia równo miesiąc przed oficjalną premierą postanowiła przedstawić kilka informacji o nadchodzącym modelu oraz zaprezentować wygląd jego nadwozia, które prezentuje się wręcz niesamowicie. Nowa Optima zdecydowanie nie przypomina swojego poprzedniego wcielenia i wyróżnia się bardziej sportowym charakterem. Należy także pamiętać, że jest to wersja skierowana na rynek koreański, a jej europejska odsłona może nieznacznie różnić się od zaprezentowanego samochodu.

Nowy design

Nowa Kia Optima uzyskała przydomek K5 i powiększyła swoje wymiary. Samochód mierzy 4,9 m długości, 1,86 m szerokości, co czyni ją jednym z największych przedstawicieli w swoim segmencie. Rozstaw osi wydłużono o 45 mm i wynosi teraz 2850 mm.

Nowy model zdecydowanie wyróżnia się dynamicznymi liniami oraz sporą liczbą agresywnych przetłoczeń. Pierwszym elementem, który rzuca nam się w oczy jest przedni układ świateł LED, który przypomina swoim kształtem “zygzakowate” tylne reflektory. Na tył pojazdu powędrował, popularny ostatnimi czasy łączony pas świetlny, który został otulony licznymi przetłoczeniami.

Nowa Kia Optima

Dodatkowej dynamiki i charakteru dodaje nowej Optimie chromowana listwa ciągnąca się od początku bocznych szyb i zawracająca u szczytu klapy bagażnika. Wszystko to czyni z nowej Kii intrygujący sedan, który zdecydowanie nie przypomina swojej “szarej” poprzedniczki.

Nowe wymiary czynią z Optimy groźnego “drapieżnika” w swoim segmencie. Model nie będzie już rywalizował z Passatem czy Insygnią, z którymi wcześniej był zestawiany. Teraz jego głównymi przeciwnikami będzie raczej Volkswagen Arteon i Audi A5 Sportback.

Model zadebiutuje już 12 grudnia w Korei, zaś termin europejskiej premiery nie jest nam jeszcze znany. Z dużą dozą pewności możemy sądzić, że nastąpi to kilka miesięcy później, a nadchodzące targi w Genewie byłyby do tego idealną okazją. Oznacza to, że nowa Kia Optima może zadebiutować na starym kontynencie na początku marca.

Kia K5