PODZIEL SIĘ
Ford Mustang Mach-E
Fot. Motor1

Najnowszy w pełni elektryczny SUV od amerykańskiego koncernu otrzymał już potwierdzoną nazwę. Za kilka dni zadebiutuje nowy Ford Mustang Mach-E .

Przez ostatnie kilka dni uzyskaliśmy stosunkowo dużo nowych informacji, jak i pogłosek oraz zdjęć szpiegowskich nowego modelu od Forda. Niedawno portal Motor1 opublikował najnowsze zdjęcia szpiegowskie przedstawiające nowego w pełni elektrycznego SUV-a od amerykańskiego koncernu, którego design w dużym stopniu przypominał modele oznaczone galopującym koniem. Kilkanaście dni wcześniej Ford zapowiedział premierę nowego modelu na 18 listopada. Teraz marka przygotowała specjalny film przedstawiający historię projektów mustanga. Potwierdziła także oficjalną nazwę pojazdu. Będzie to Ford Mustang Mach-E.

Nowy, napędzany wyłącznie przez silnik elektryczny SUV Forda będzie miał na masce legendarny emblemat galopującego konia. Nadano mu imię Mustang Mach-E.

Powyższą notkę prasową udostępnił mediom Ford. Po połączeniu faktów staje się jasne, że model ten zadebiutuje 18 listopada podczas salonu samochodowego w Los Angeles. Co wiemy o nadchodzącym SUV-ie?

Ford Mustang Mach-E 

Według amerykańskich mediów elektryczny SUV będzie mógł pochwalić się bardzo dużym zasięgiem. Ford na jednym ładowaniu będzie mógł przejechać do prawie 600 KM, dzięki czemu zdeklasuje swoją konkurencję. Jest to zdecydowanie więcej niż w przypadku topowych modeli oraz prawdziwych długodystansowców od Tesli. Możemy się także spodziewać kilku wersji silnika o różnej mocy, które będą napędzać tylną oś, bądź wszystkie koła. Oczywiście są to informacje jeszcze nie potwierdzone. Wszystko wyjaśni się dopiero w dniu premiery.

Chętni już wkrótce będą mogli składać zamówienia na premierową odsłonę modelu. Rezerwacja nowego Mustanga będzie kosztowała potencjalnych klientów 500 dolarów.

Ford Mustang Mach-E na zdjęciach szpiegowskich