PODZIEL SIĘ
Lamborghini Concept S

Jest do jedyny na świecie egzemplarz tego modelu. Lamborghini Concept S wyceniono na około 1,5 mln dolarów.

Lamborghini Concept S swój debiut przeżywało już kilkanaście lat temu. Model został pokazany światu w 2005 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Pojazd w dużej mierze bazuje na samochodzie Lamborghini Gallardo, lecz został on przemieniony na cabrio. Model utracił dach oraz przednią szybę, zaś boczne zostały zdecydowanie zmniejszone. Już podczas swojej premiery wzbudzał ogromne zainteresowanie i praktycznie od razu znalazł grono zadeklarowanych nabywców. Niestety los nie okazał się dla niego łaskawy.

Początkowo planowano stworzyć 100 egzemplarzy Lamborghini Concept S, jednak ostatecznie ograniczono się jedynie do jednej sztuki. Gdy tylko model zjechał z linii produkcyjnych, marka zadecydowała wstrzymać produkcję z powodu zbyt dużych kosztów. Osamotniony koncept znalazł swojego nabywcę.

Projekt nie opuścił marki i często pojawiał się na wydarzeniach zorganizowanych przez Lamborghini. Po jakimś czasie o nim zapomniano, a przez kilkanaście lat swojego istnienia miał kilku różnych właścicieli. Ostatnia aukcja odbyła się w 2017 roku, ale posiadacz projektu postanowił przekazać “pałeczkę” dalej. Nadszedł czas na kolejną licytację.

Lamborghini Concept S będzie można nabyć 30 listopada w Abu Dhabi na licytacji organizowanej przez dom aukcyjny RMSothebys. Jak na swój sędziwy wiek, model nadal cieszy się praktycznie zerowym zasięgiem. Na jego liczniku widnieje zaledwie 200 przejechanych kilometrów. Według spekulantów, model zostanie sprzedany za cenę od 1,3 do 1,6 miliona dolarów.

Lamborghini Concept S