PODZIEL SIĘ
BMW i4 na zdjęciach szpiegowskich
Fot. Motor1

Najnowszy elektryk od Bawarczyków może się pochwalić ogromnym zasięgiem oraz wspaniałymi osiągami. Oto BMW i4 z dokładniejszą specyfikacją.

BMW i4 od samego początku mogło poszczycić się sporą popularnością. Bawarska marka dość pieczołowicie sprawdzała swój nadchodzący model w różnorakich warunkach. Stąd też mogliśmy podziwiać go na zdjęciach szpiegowskich zarówno wśród jesiennych pól, jak i skąpanego w zimowej aurze i otoczonego śniegiem. Nadszedł jednak czas, gdy BMW odkryło rąbek tajemnicy.

Dziennikarzom pracującym dla portalu Roadshow udało się poznać dokładniejszą specyfikację pojazdu i postanowili podzielić się wiedzą. Można z całą pewnością powiedzieć, że BMW szykuje poważnego zawodnika na rynek pojazdów elektrycznych.

BMW i4 będzie mogło pochwalić się potężną jednostką napędową generującą moc 537 koni mechanicznych. Dzięki temu elektrycznemu potworowi maszyna przyśpiesza do setki w niecałe 4 sekundy. Niestety prędkość maksymalna została znacząco ograniczona, a model możemy rozpędzić co najwyżej do 193 km/h. Potężny motor elektryczny będzie zasilany akumulatorem o mocy 80 kWh. Dzięki niemu BWM i4 będzie wstanie przejechać do 600 km na jednym ładowaniu według norm WLTP. Co ciekawe tak pojemne baterie będziemy mogli naładować w stosunkowo krótkim czasie. Korzystając z ładowarki o mocy 150 kW naładujemy je do 80% w czasie 35 minut. Warto także wspomnieć, że wystarczy zaledwie 6 minut ładowania, aby móc przejechać kolejne 100 km.

BMW i4 zostało zbudowane na specjalnej modułowej płycie podłogowej, która jest dedykowana dla samochodów elektrycznych i zapewne trafi do kolejnych ekologicznych projektów marki. Warto również dodać, że płyta została przygotowana tak, aby mogła służyć jako podstawa dla pojazdów z napędem na przednią bądź tylną oś oraz quattro. Należy jednak pamiętać, że powyższe dane dotyczą tylko jednej wersji modelu. Zapewne możemy się spodziewać kilku słabszych odsłon BMW i4, ale kto wie, może otrzymamy również jeszcze potężniejsze wydanie.

Do oficjalnej premiery modelu przyjdzie nam poczekać jeszcze dwa lata. Debiut BMW i4 został zaplanowany na koniec 2021 roku.

BMW i4 na zdjęciach szpiegowskich