PODZIEL SIĘ
Nowe Audi S8

Nowe Audi S8 będzie zapewniało 572 KM, a pierwsza setka wskoczy na licznik w czasie 3,8 sekundy. Wszystko to połączone z bogatym wyposażeniem.

Audi S8 jest flagowym model w ofercie niemieckiej marki. Stąd też nic dziwnego, że koncern wyposażył ten pojazd we wszystkie posiadane dobytki technologiczne. Producent nie omieszkał pochwalić się swoim dziełem: “Silnik V8 z techniką mild hybrid, nie tylko pracuje wyjątkowo łagodnie, ale również dzięki mocy wyjściowej 572 KM, 800 Nm momentu obrotowego i dwóm turbosprężarkom daje pewność, że wystarczająca moc dostępna będzie w każdej sytuacji.”

Jak już wcześniej wspomnieliśmy nowe Audi S8 będzie mogło pochwalić się imponującymi osiągami. Potężny motor V8 pozwala maszynie rozpędzić się do setki w zaledwie 3,8 sekundy, zaś prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. System miękkiej hybrydy ma za zadanie ograniczyć zużycie paliwa. Z silnikiem spalinowym współpracuje 48-woltowy alternator-rozrusznik oraz dodatkowy akumulator litowo-jonowy. Wszystko to umożliwia S8 tzw. żeglowanie z wyłączonym silnikiem, szybki restart i wydłużony zasięg w trybie start-stop. Pozwala to zaoszczędzić aż 0,8 litra paliwa na 100 km.

Nowe Audi S8

Potężny silnik to nie wszystko

Audi S8 oferować będzie również najnowsze osiągnięcia marki w dziedzinie technologicznej, a co za tym idzie, na jej pokład trafi kilka interesujących systemów. Pierwszym z nich jest aktywne, predyktywne zawieszenie, które współpracuje z zawieszeniem pneumatycznym. Przy pomocy siłowników elektromechanicznych system jest w stanie odnosić lub opuszczać oddzielnie każde z kół. Wpłynie to na nasze odczucia podczas prowadzenia oraz pozwoli w większym stopniu kontrolować ruchy nadwozia. Co ciekawe zawieszenie to współpracuje z przednią kamerką mogącą wykrywać nierówności na drodze. Dzięki temu maszyna lepiej przystosowuje się do nawierzchni. Na pokład niemieckiej limuzyny trafił również sportowy mechanizm różnicowy, dynamiczny układ czterech kół skrętnych oraz napęd quattro.

Audi postanowiło dostosować pojazd do stylu prowadzenia kierowcy. Model oferuje kilka trybów jazdy, łącznie z nowym Comfort+, dla tych, którzy przede wszystkim cenią sobie komfort. Nie zabrakło również opcji Dynamic przeznaczonej dla osób lubiących sportowy styl jazdy. Całość dopełnia bogate wyposażenie wnętrza. Model oferuje kilka luksusowych opcji, zaawansowane systemy wsparcia i bezpieczeństwa kierowcy, nowoczesny system multimedialny oraz prawie autonomiczną jazdę.

W standardowej wersji wyposażenia otrzymamy dynamiczny układ czterech kół skrętnych, sportowy mechanizm różnicowy i wspomniane wcześniej innowacyjne zawieszenie. Opcjonalnie możemy dobrać do naszego modelu ceramiczny układ hamulcowy.

Nowe Audi S8