PODZIEL SIĘ
Maserati Alfieri koncept

Maserati Alfieri zadebiutuje podczas przyszłorocznego Motor Valley Fest w Modenie. Model będzie przyśpieszał do setki w zaledwie 2 sekundy.

Maserati udostępnia nam coraz więcej wiadomości o swojej przyszłości. Marka przeżywa teraz ogromną rewitalizację we flocie pojazdów, która ma się zakończyć w 2022 roku. Dzięki niej włoski koncern ponownie powalczy na rynku samochodów luksusowych. Jeżeli Maserati zrealizuje swoje ambitne plany, to za trzy lata w jej ofercie pojawi się sześć nowych pojazdów. Niestety efektem zmian w marce jest zakończenie produkcji modelu GranTurismo, którego stworzono specjalne, pożegnalne wydanie.

Na stronie marki na Facebooku pojawiła się minimalistyczna zapowiedź nowego modelu. Prezentuje ona jedynie znaczek Maserati, datę oraz miejsce premiery, bez ujawniania, jaki pojazd zadebiutuje. Oczywiście patrząc na wcześniej opublikowane plany marki możemy być pewni, że będzie to Maserati Alfieri. Jego debiut nastąpi w maju przyszłego roku podczas Motor Valley Fest w Modenie.

The countdown to a new era has officially started. #MaseratiMMXX

Opublikowany przez Maserati Poniedziałek, 11 listopada 2019

Nowe Maserati

Nowy model w dużej mierze pozostaje tajemnicą. Marka dosyć niechętnie dzieli się informacjami o nadchodzącym pojeździe. Wiemy jedynie, że Alfieri będzie inspirowana samochodem koncepcyjnym, który został publicznie pokazany w 2014 roku. Możemy się spodziewać, że model będzie oferował kilka wariantów napędowych. Nie zabraknie tu zarówno tradycyjnej, spalinowej wersji, jak i przyszłościowej, w pełni elektrycznej odsłony. Całość dopełni hybryda typu plug-in. Według planów marki, wszystkie jej modele będą oferowały napęd zeroemisyjny, stąd też elektryczna odmiana Alfieri będzie tą dominującą.

Na pokład włoskiego elektryka trafią aż trzy silniki elektryczne, które będą napędzały obie osie pojazdu. Łączna moc układu pozwoli rozpędzić się maszynie do setki w zaledwie 2 sekundy, a jej prędkość maksymalna wynosi 300 km/h. Aby zmniejszyć wagę pojazdu zastosowano specjalną aluminiową modułową ramę elektryczną. Dzięki temu ekologiczna wersja samochodu jest tylko o 175 kg cięższa od tradycyjnej odsłony modelu. Całość dopełni autonomiczny system prowadzenia trzeciego stopnia.

Plany Maserati
Maserati Alfieri Koncept