PODZIEL SIĘ
Skoda Octavia Scout

Oto jak może wyglądać najnowsza Skoda Octavia Scout. Choć jest to tylko wizualizacja, to końcowy model może się jedynie niewiele różnić.

Kilka dni temu zadebiutowała najnowsza generacja topowego modelu od czeskiego producenta. Skoda Octavia została zaprezentowana 11 listopada w Pradze. Jak do tej pory widzieliśmy ten model zarówno w nadwoziu kombi, jak i sedana, a w przyszłym roku do oferty marki trafią dwa kolejne warianty. Mowa tu oczywiście o Scout oraz usportowionej RS.

O wykonanie wizualizacji pokusili się najlepsi graficy komputerowi, a efekt ich prac opublikował portal Kolesa.ru, który często, jako jeden z pierwszych publikuje wizualizacje pojazdów. Wykonawcy tego projektu bazowali na znajomości marki oraz schematach, na podstawie których powstawały wcześniej odsłony wersji Scout. Dlatego też istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie w ten sposób będzie wyglądała najnowsza Skoda Octavia Scout.

Czego powinniśmy się spodziewać po wersji Scout

Patrząc na wizualizacja od Kolesa, widzimy, że nowa Octavia została nieznacznie podniesiona, a część elementów otrzymała dodatkowe zabezpieczenie. Czarne, plastikowe odsłony trafiły na nadkola, progi, jak również przedni i tylny zderzak. Model został osadzony na felgach z charakterystycznym wzorem Skody RS.

Mając w pamięci pozostałe odsłony modelu, możemy się domyślić, że nowa Skoda Octavia Scout otrzyma tylko topowe jednostki napędowe. Możemy więc zapomnieć o motorach pokroju 1.6 EvoTDI, czy 1.0 EcoTSI. Wszystko wskazywałoby na to, że na pokład maszyny trafiłyby silniki 1.5 TSI oraz 2.0 TDI. Nie zabraknie także wariantu hybrydowego.

Data dołączenia wersji Scout do oferty czeskiej marki pozostaje jak na razie tajemnicą. W połowie przyszłego roku do gamy modelu trafi usportowiona edycja RS napędzana 2-litrowym silnikiem benzynowym. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Scout trafi do oferty dopiero pod koniec 2020 roku.

Skoda Octavia Scout