PODZIEL SIĘ
BMW M8 Gran Coupe 2020

Pierwsze egzemplarze modelu BMW M8 Gran Coupe trafiły właśnie na linie produkcyjne, zaś sam model zadebiutuje już za kilka dni w Los Angeles. Pierwsza setka wskoczy na licznik po zaledwie 3,3 sekundy.

Niedawno pisaliśmy o nadciągającym BMW M8 Gran Coupe, a teraz zaledwie kilka dni dzieli nas od jego premiery. Model zadebiutuje podczas rozpoczynających się jutro targów motoryzacyjnych w Los Angeles. Producent poinformował również, że pierwsze egzemplarze są już produkowane w zakładach marki w Dingolfing. Potwierdzają do zdjęcia prosto z fabryki, na których widzimy najnowszy model.

Patrząc na edycje M8 Gran Coupe widzimy, że przeszła ona kilka wizualnych zmian względem tradycyjnego sedana Serii 8. W głównej mierze dodają one modelowi zaciętego charakteru, a także wpływają na aerodynamikę oraz pozwalają czerpać jeszcze większą przyjemność z prowadzenia. Dodatkowo na pokład maszyny trafiły amortyzatory adaptacyjne oraz lepsze hamulce.

BMW M8 Gran Coupe 2020

Sercem bawarskiej “emki” jest 4,4-litrowy silnik V8 z dwoma turbosprężarkami typu Twin Scroll. Zapewnia on modelowi moc 600 KM oraz maksymalny moment obrotowy na poziomie 750 Nm. Dzięki czemu maszyna przyśpiesza do setki w zaledwie 3,3 sekundy. Wiemy również, że M8 doczeka się swojej podrasowanej odsłony Competition. W tej wersji samochód otrzyma dodatkowe 25 KM, a czas sprintu do setki spadnie do 3,2 sekundy. Z kolei prędkość maksymalna będzie wynosić 305 km/h. W obu przypadkach jednostka napędowa współpracuje z 8-biegowym automatem, który przekazuje całą moc na wszystkie koła.

Dla tych, którzy lubią wyróżniać się w tłumie i nie boją zainwestować ciut więcej w swój samochód, BMW przygotowało specjalną odsłonę premierową. BMW M8 Gran Coupe First Edition może uchodzić za ekskluzywną i limitowaną odsłonę, gdyż na drogi wyjedzie zaledwie 400 jej egzemplarzy. Szczęśliwcy, do których trafi ta edycja będą mogli pochwalić się specjalnym metaliczno-zielonym lakierem Aurora Diamond Green Metallic z brązowymi akcentami, a także specjalnymi, dedykowanymi felgami.

Sprzedaż BMW M8 Gran Coupe rozpocznie się już na początku przyszłego roku. Standardowa wersja modelu została wyceniona na 732,700 złotych. Za edycję Competition przyjdzie już nam zapłacić minimum 820 tysięcy złotych.

BMW M8 Gran Coupe w fabryce