PODZIEL SIĘ
Audi RS Q8 2020

Najnowszy SUV od niemieckiego producenta jest bliźniaczą konstrukcją Lamborghini Urus oraz zapewnia moc 600 KM.

Od samego początku Audi RS Q8 cieszyło się ogromnym zainteresowaniem fanów motoryzacji, włączających tych, którzy nie przepadają za pojazdami o tak dużych gabarytach. Wszystkie, nawet najmniejsze i nieistotne pogłoski były rozchwytywane, zaś zdjęcia szpiegowskie z chęcią oglądane. Czy cały ten szał był tylko efektem dobrego marketingu, czy może jednak ten model wart jest takiej uwagi. Premiera Audi RS Q8 przyniosła nam odpowiedź na to pytanie.

Piękno i potęga w jednym

Audi RS Q8 zadebiutowało podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles. Sam model prezentuje się wręcz zjawiskowo. Idealnie dobrane kształty, przetłoczenia oraz wspaniały design w połączeniu z potężnym silnikiem tworzą mieszankę wybuchową. Wszystko to zostało ubrane w jasnozielony lakier, który dodaje SUV-owi charakteru. Jako, że jest to odmiana RS, to otrzymała szerszy o 10 mm przód, tył zaś poszerzono o dodatkowe 5 mm. Dodatkowo na przednim zderzaku pojawiły się gigantyczne wloty powietrza oraz elementy wykonane z włókna węglowego. Subtelny spoiler uwieńczający koniec dachu został nieznacznie wydłużony, co przekłada się na większą siłę docisku. Tylny zderzak został z kolei wzbogacony o dwie owalne końcówki układu wydechowego oraz sporych rozmiarów dyfuzor, co charakteryzuje modele z rodziny RS.

Audi RS Q8 2020

Całość została osadzona na 22-calowych felgach oraz największych w historii marki oponach 295/40. Dla tych, którzy chcą dołożyć ciut więcej do modelu, Audi przygotowało specjalne, dedykowane 23-calowe felgi RS Q8. Możemy także dobrać ceramiczne hamulce, które ułatwią hamowanie tak potężnego potwora.

Pod maskę modelu trafił potężny 4-litrowy motor V8 twin-turbo wspomagany systemem miękkiej hybrydy. Zapewnia on maszynie 600 KM mocy oraz maksymalny moment obrotowy na poziomie 800 Nm. Rozwiązanie to jest znane z innych członków rodziny RS, trafił on mianowicie na pokład “szóstki” i “siódemki”. Warto również dodać, że model, mimo ogromnej masy, może poszczycić się dobrym przyśpieszeniem. Pierwsza setka pojawi się na liczniku w czasie zaledwie 3,8 sekundy, zaś dwusetkę osiągniemy po 13,7 sekundach. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 305 km/h.

Wnętrze pojazdu zasługuje również na kilka słów uznania. Do kokpitu trafiły nowoczesne technologie, które współgrają z luksusowymi materiałami. Wysokiej jakości skóra oraz Alcantara trafiły na fotele oraz sporą część elementów wnętrza pojazdu. Nie mogło również zabraknąć emblematów Audi RS oraz dedykowanych grafik, które zagościły w systemie info rozrywki.

Audi RS Q8 trafi na polskie drogi dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Audi RS Q8 2020