PODZIEL SIĘ
Lexus LC Cabriolet

Do oferty marki ponownie wraca model oferujący składany dach. Lexus LC Cabriolet zadebiutował podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles.

Lexus przez długi czas nie posiadał w swojej gamie modelu pozbawionego stałego dachu. Nadszedł czas, aby to zmienić, a trwające targi motoryzacyjne w Los Angeles są do tego idealną okazją. Właśnie zadebiutował przepiękny Lexus LC Cabriolet, który przyciąga uwagę swoimi kształtami.

Sam Lexus LC może uchodzić za jeden z najpiękniejszych modeli znajdujących się w ofercie marki. Jego wersja cabrio z pewnością potrafiłaby mu dorównać. Model został gruntowanie przebudowany, aby prowadzący mógł czerpać jeszcze większą przyjemność z jazdy. Nie doczekaliśmy się jednak zmian w jednostkach napędowych. Na pokład wersji pozbawionej stałego dachu trafią silniki znane z Coupe. Mowa tu mianowicie o potężnym 5-litrowym motorze V8 oraz 3,5-litrowej hybrydzie V6.

Lexus LC Cabriolet

Lexus postanowił wykonać składany dach, tak, aby w jak największym stopniu przypominał Coupe. Dodatkowo został wykonany z czterech warstw materiału, co przekłada się na jego mniejszą masę. Warto również wspomnieć, że możemy złożyć i rozłożyć dach do prędkości 50 km/h. Jego zamykanie zajmuje jedynie 16 sekund, zaś otwieranie potrwa o sekundę krócej. Dachem możemy sterować przy pomocy dodatkowych przycisków, które zostały umieszczone w kanale centralnym pod pokrywą podpórki na nadgarstek.

Na pokład maszyny trafiło również kilka ciekawych udogodnień. Możemy liczyć m.in. na specjalny system ogrzewania szyi, system audio Mark Levinson oraz Active Noise Control, który ograniczanie nieprzyjemne hałasy.

Choć model zadebiutował już w Stanach Zjednoczonych, to na jego europejską premierę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Istnieje duża szansa, że Lexus LC Cabriolet zadebiutuje podczas przyszłorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie. Na europejskie drogi pierwsze egzemplarze wyjadą dopiero latem 2020 roku.

Lexus LC Cabriolet