PODZIEL SIĘ
Toyota RAV4 Prime

Hybrydowa Toyota RAV4 typu Plug-in trafi początkowo na rynek amerykański. Model jest drugim najszybszym pojazdem w gamie Toyoty.

Toyota RAV4 jest jednym z najpopularniejszych SUV-ów w ofercie japońskiej marki. Model dotychczas oferowany był jedynie z napędem stricte spalinowym, bądź w hybrydowej odsłonie. Targi w Los Angeles przyniosły jednak zapowiedź kolejnej wersji topowego pojazdu. Japońska marka przedstawiła na nich RAV4 z hybrydowym napędem typu Plug-in. Nowy układ przyniósł maszynie większą moc oraz zdecydowanie lepsze osiągi.

Zaglądając pod maskę modelu zobaczymy znany z hybrydowej wersji 2,5-litrowy motor z czterema cylindrami. Na pokład maszyny trafiły zdecydowanie potężniejsze akumulatory oraz lepsza przetwornica, co przełożyło się na zwiększenie mocy pojazdu. Układ napędowy zapewnia 306 koni mechanicznych, czyli o aż 86 KM więcej od pierwowzoru. Dzięki tym zmianom Toyota RAV4 wskoczyła na drugą pozycję w rankingu najszybszych modeli w ofercie marki. Pierwsza setka wskoczy na licznik w czasie 5,8 sekundy, co oznacza, że ustępuje pola jedynie Toyocie Supra.

Toyota RAV4 Prime

Nowe akumulatory są zdecydowanie większe od swoich poprzedników. Zostały one umieszczone pod podłogą maszyny, dzięki czemu model nie utracił na przestrzeni załadunkowej. Nowe baterie pozwalają Toyocie RAV4 Plug-in przejechać do 60 km na samej energii elektrycznej.

Model otrzymał przydomek “Prime” i początkowo trafi jedynie na ulice Stanów Zjednoczonych. Na naszą europejską wersję przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale możemy być pewni, że prędzej, czy później trafi ona na stary kontynent.

Toyota RAV4 Prime