PODZIEL SIĘ
Rimac C_Two Concept Galactic White4

Hipersamochód zadebiutuje podczas przyszłorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie. Będzie to jeden z najszybszych elektryków na rynku.

Rimac Automobili podało oficjalną datę premiery swojego najnowszego projektu, ich wybór padł na Genewskie święto motoryzacyjne. Model Rimac C_Two po dwóch latach od premiery pojazdu koncepcyjnego doczeka się swojej produkcyjnej, w pełni elektrycznej wersji.

Według otrzymanych informacji model jedynie w niewielkim stopniu będzie różnił się od prezentowanych w przeciągu ostatnich dwóch lat konceptów. Istnieje duża szansa, że jego potężny układ napędowy również nie ulegnie drastycznym zmianom. Oznaczałoby to, że dostaniemy do dyspozycji elektryczną bestię napędzaną czterema silnikami elektrycznymi o niebagatelnej mocy 1914 KM i zapewniającego maksymalny moment obrotowy na poziomie 2300 Nm. Pozwoliłoby to maszynie rozpędzić się setki w zaledwie 1,85 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosiłaby oszałamiające 412 km/h.

Na pokład Rimac C_Two trafią akumulatory o pojemności wynoszącej aż 120 kWh, co pozwoliłoby hipersamochodowi na przejechanie aż 650 km na jednym ładowaniu. W przypadku spokojniejszej i ekonomiczniejszej jazdy, zasięg ten mógłby wzrosnąć do aż 900 km.

Oprócz podanie oficjalnej daty premiery Rimac poinformowało również o zmianie nazwy swojego hipersamochodu. Postanowili jednak nie zdradzać tej informacji i przedstawią ją dopiero podczas marcowej premiery w Genewie.

2019 Rimac C_Two Concept Galactic White