PODZIEL SIĘ
Volkswagen Viloran

Volkswagen Viloran jest najnowszym minivanem w ofercie marki i można go uznać za następce Sharana. Niestety wyjedzie tylko na chińskie drogi.

Rynek pojazdów przeznaczonych dla dużych rodzin nie należy do szczególnie rozbudowanych. Większość marek skupia się na projektowaniu modeli przeznaczonych dla szerszego grona klientów. Tylko niektóre koncerny przygotowują samochody skierowane do tej konkretnej grupy. Volkswagen postanowił stworzyć minivan, który przypadnie do gustu kierowcą, którzy posiadają lub mają w planach większą liczbę pociech.

Najnowszy projekt od niemieckiej marki trafi wyłącznie do Chin i będzie następcą Sharana. Patrząc na Vilorana możemy mieć wrażenie, że bazuje on nie tylko na swoim przodku, ale również na innych modelach. Znajdziemy tu elementy, które zostały zaczerpnięte m.in. z Arteona, Tiguana i Golfa Sportsvana. Volkswagen Viloran może poszczycić się sporymi rozmiarami. Model mierzy 5300 mm długości, 2000 mm szerokości oraz 3180 mm rozstawu osi, dzięki czemu posiada sporo miejsca w swoim wnętrzu.

Volkswagen Viloran

Niemiecki minivan pomieści siedem osób, a siedzenia zostały rozstawione według schematu 2+2+3. Fotele znajdujące się najbliżej przedniej szyby oferują elektryczne ustawianie, podwójne zagłówki oraz możliwość wentylacji i podgrzewania. Z kolei środkowy rząd siedzeń został wyposażony w podwójne podłokietniki, które dodają wnętrzu nieco elegancji. Oprócz tego na pokład maszyny trafiły rozsuwane do tyłu drzwi oraz przeszklony dach.

Volkswagen Viloran został zbudowany na modułowej platformie MQB. Pod jego maskę trafił potężny 2-litrowy silnik TSI generujący od 220 do 280 km w zależności od wybranej wersji. Jednostka napędowa współpracuje z automatyczną skrzynią biegów DSG, która przekazuje całą moc na przednie koła. Dzięki temu, oprócz dużej przestrzeni wewnątrz maszyny, otrzymamy również w miarę dobre osiągi. Być może nie będzie to kolejny ślamazarny minivan.

Volkswagen Viloran