PODZIEL SIĘ
Ford Mustang Mach E

Premierowa odsłona modelu oznaczona jako Ford Mustang Mach-E First Edition została całkowicie wyprzedana w zaledwie 9 dni.

Najnowszy model oznaczony emblematem galopującego konia zadebiutował podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles. Pojazd tuż po swojej premierze wzbudzał sprzeczne emocje. Z jednej strony otrzymaliśmy ciekawy projekt, który mógł pochwalić się praktycznym zasięgiem i sporą mocą, zaś z drugiej, mocno odstawał od reszty rodziny. Ford Mustang Mach-E nie przypomina pozostałych modeli z galopującym koniem na masce. Nie dość, że jest SUV-em, który odbiega od wizerunku marki, to jeszcze napędzany jest silnikiem elektrycznym. Takie zestawienie zrodziło mu wielu przeciwników, lecz jak widać, nie zabrakło również zwolenników. Model cieszy się sporym powodzeniem.

Ford Mustang Mach-E First Edition został całkowicie wyprzedany w zaledwie 9 dni, od kiedy ruszyły jego internetowe zapisy na pojazd. Choć informacja ta pochodzi od Forda, to koncern nie podał, ile dokładnie egzemplarzy First Edition zjechało z taśm produkcyjnych. Co takiego nam zaoferował?

Debiutujący Mustang

Premierowa wersja nie zaskoczy nas niczym szczególnym. Pojazd został wyposażony w napęd AWD oraz najpotężniejszy motor, oferowany w gamie elektrycznego SUV-a. Co ciekawe model nie otrzymał najlepszego zestawu akumulatorów, przez co jego zasięg wynosi jedynie 435 km. Zmiany dotyczą jedynie kosmetyki nadwozia. Kupując odsłonę premierową otrzymamy czerwone zaciski hamulców, dedykowane emblematy “First Edition” oraz metalowe nakładki pedałów. Prawdę mówiąc, spodziewaliśmy się czegoś więcej po tak prestiżowej marce.

Spójrzmy teraz, jak prezentują się ceny najnowszego SUV-a. Ford Mustang Mach-E First Edition został wyceniony na aż 59 900 dolarów. Dla porównania, standardowa wersja Select kosztuje zaledwie 44 995 dolarów. Za wersje Premium, która oferuje największy wybór silników i zestawów akumulatorów, przyjdzie nam zapłacić od 51 700 dolarów. Najpotężniejsza odsłona z najlepszymi osiągami oznaczona jako California Route 1 kosztuje natomiast 53 500 dolarów. Jak widać wersja premierowa została najdrożej wyceniona spośród wszystkich dostępnych odsłon. Osobiście uważam, że drobne różnice kosmetyczne nie są warte prawie 6 tyś dolarów różnicy. Za taką cenę Ford mógłby dorzucić coś więcej, lecz jak widać niektórym to wystarczyło.

Ford Mustang Mach-E