PODZIEL SIĘ
Nowe Audi A3 2020

Szpiedzy motoryzacyjni sfotografowali przód pojazdu pozbawionego siatki maskującej. Oto jak prezentuje się nowe Audi A3.

Pierwsze zdjęcia szpiegowskiego nowego A3 zaczęły krążyć po internecie kilka miesięcy temu. Model miał wtedy zasłoniętą część kratki, co wzbudziło jeszcze większą ciekawość u fanów motoryzacji. Tym razem fotografom współpracującym z portalem Motor1 udało się przyłapać samochód pozbawiony siatki maskującej.

Ciężko nam mówić o dokładniej lokalizacji, gdzie wykonano poniższe zdjęcia, lecz możemy być pewni, że w tle widać jeden z ważniejszych budynków należących do koncernu Audi. Testowany pojazd został przewieziony na podjazd posesji, gdzie osoby go odbierające ściągnęły z modelu zasłaniający pokrowiec. Oczom wyczekujących fotografów ukazał się przód i bok pojazdu pozbawiony najmniejszej dozy kamuflażu. Skorzystali więc z nadarzającej się okazji i dostarczyli nam najnowsze zdjęcia.

Wiemy już, że czwarta generacja Audi A3 przyniesie ze sobą zdecydowanie większy grill niż u swojego poprzednika, który otrzyma nowy kształt. Na przedni zderzak powędrowały również nowe, pięciokątne wloty powietrza. Gdy przyjrzymy się bliżej nowemu grillowi, to możemy dostrzec znajdujący się na nim radar, który będzie współpracował z licznymi systemami bezpieczeństwa.

Wnętrze samochodu pozostaje dla nas zagadką, gdyż nie udało się jeszcze go sfotografować. Możemy się jednak spodziewać, że nowe Audi A3 otrzyma dwa duże wyświetlacze. Pierwszy znajdzie się tuż za kierownicą, zaś drugi powędruje do tunelu centralnego i posłuży nam do obsługi systemu info-rozrywki. Dodatkowo możemy sądzić, że wnętrze nowej A3 nie będzie znacząco odbiegać od kokpitów niedawno zaprezentowanych modeli.

To, co zobaczymy pod maską również pozostaje tajemnicą. Model został zbudowany na płycie podłogowej MQB, należącej do koncernu Volkswagen AG. Pojazd dzieli tę płytę m.in. z nowym Golfem oraz Skodą Octavią, stąd też istnieje duże prawdopodobieństwo, że A3 otrzyma te same jednostki napędowe co powyższe modele.

Wszystko wskazuje na to, że najnowsza generacja Audi A3 zadebiutuje już w marcu przyszłego roku. Wiemy również, że oprócz typowej wersji modelu powinniśmy się doczekać edycji S3 oraz RS3.

Nowe Audi A3 2020