PODZIEL SIĘ
Tesla Cybertruck

Portal Motor1 postanowił przygotować wizualizację produkcyjnej wersji Tesla Cybertruck. Pojazd z pewnością wyglądałby ciekawie.

Nietypowy wygląd, to pierwsze słowo, jakie rzuca mi się na usta, kiedy patrzę na najnowszy projekt Tesli. Zdecydowanie innowacyjność i nowoczesność schodzą w tym modelu na dalszy tor. Choć Tesla Cybertruck zadebiutowała już ponad tydzień temu, to nadal cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza w internecie. Duże możliwości modyfikacyjne przełożyły się na liczne wizualizacje, które krążą w sieci. Przyjrzyjmy się jednej z nich.

Samochód podczas swojej kontrowersyjnej premiery mogliśmy podziwiać w wersji koncepcyjnej. Oznacza to, że zanim wyjedzie na ulice miast doczeka się większych, bądź mniejszych zmian w nadwoziu. Stworzeniu jednej z najrealniejszych wizualizacji podjął się portal motor1, którzy przygotował swoją wizję produkcyjnej odsłony modelu.

Kanciasty samochód przyszłości

Pierwszą rzeczą, która rzuca nam się w oczy są przemodelowane światła. Wcześniejszą linię LED-ów ciągnącą się wzdłuż całego przodu pojazdu wzbogacono o tradycyjne reflektory o niewielkich rozmiarach. Dodatkowo na boki samochodu powędrowały lusterka boczne, które przyjęły formę nowoczesnych słupków z kamerami. Obraz z nowych obiektywów byłby wyświetlany wewnątrz kokpitu pojazdu. Całość została osadzona na mniejszych felgach, które doczekały się grubszych opon. Oczywiście pojazd został również wyposażony w wycieraczki.

Graficy postanowili nieco wygładzić krawędzie pojazdu i pozbawić go “kanciastych rys”. Model otrzymał zaokrąglone krawędzie, szczególnie widać to w miejscu, gdzie przednia szyba przechodzi w bagażnik. Choć zmiana ta wpłynęła pozytywnie na wygląd Tesli, to może być niemożliwa do wprowadzenia. Wiąże się to z materiałem, z jakiego wykonane zostało nadwozie Cybertrucka. Ten sam metal został wykorzystany w statku kosmicznym Starship od SpaceX. Materiał jest bardzo wytrzymały, co jest zarówno jego wadą jak i zaletą. Z jednej strony otrzymujemy ogromną wręcz wytrzymałość na uderzenia, jak i zarysowania. Z drugiej strony medalu ma jednak niewielkie możliwości wytłaczania jego kształtów. Całość dopełnił pomarańczowy lakier, który dodał projektowi nieco realności.

Osobiście nadal uważam, że Tesla Cybertruck będzie nietrafionym projektem. Elon Musk znany jest ze swoich kontrowersyjnych pomysłów, a sam model wygląda, jakby miał zyskać popularność właśnie, dzięki kontrowersyjnemu wyglądowi. Trzeba przyznać, że amerykańskim inżynierom w pewnym stopniu to się udało. Telsa Cybertruck cieszy się ogromną popularnością w sieci, jako podstawa do robienia memów. Chyba nie o taką sławę chodziło Muskowi.