PODZIEL SIĘ
Chevrolet Corvette C8 Hennessey

Amerykanie wezmą na warsztat potężną C8 i znacząco podkręcą jej moc. W ostatecznym rozrachunku Chevrolet Corvette C8 od Hennessey zaoferuje nam aż 1200 KM mocy.

Firmy tuningowe stanowią ważną część świata motoryzacji, który z przyjemnością przyjmuje zmodyfikowane wersje modeli topowych marek. Do najbardziej znanych amerykańskich przedsiębiorców zajmujących się modyfikacją samochodów należy właśnie Hennessey. Firma ta lubuje się w pojazdach o potężnych, wielolitrażowych silnikach. Teraz, na swój warsztat weźmie najnowszą C8

Choć Chevrolet Corvette C8 nie trafił jeszcze na publiczne drogi, a co więcej nie rozpoczęła się jeszcze jego seryjna produkcja, która została zaplanowana na luty przyszłego roku, to Hennessey zapowiedziało już, że zmodyfikuje pojazd. W swojej bazowej wersji C8 zaoferuje nam 6,2-litrowy, wolnossący silnik LT2 V8 generujący moc 497 koni mechanicznych oraz maksymalny moment obrotowy na poziomie 630 Nm. Co w takim razie przygotuje Hennessey?

Chevrolet Corvette C8 Hennessey

Zmodyfikowany układ napędowy

Pierwszą, lecz najmniej wzmacniającą zmianą będzie wyposażenie pojazdu w specjalny układ wydechowy, który zapewni niewielki wzrost mocy. Możemy natomiast spodziewać się dedykowanej turbosprężarki, dzięki której otrzymamy do 700 KM mocy, lecz będzie to najsłabszy wariant modyfikacyjny. Jeżeli Hennessey dostanie od właściciela pozwolenie na zamontowanie największego pakietu tuningowego, to możemy liczyć na dwie turbosprężarki oraz kilka dodatkowych zmian, które ostatecznie podniosą moc silnika do około 1200 KM. Wraz z tak potężnym układem napędowym zostanie zmodyfikowana skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem, aby lepiej radzić sobie z dodatkowymi końmi mechanicznymi.

Możemy również liczyć na kilka ciekawszych dodatków. Firma tuningowa zaoferuje nam również specjalny body-kit wykonany z włókna węglowego, regulowane zawieszenie, dedykowany zestaw hamulców od Bredo oraz specjalny zestaw felg i opon.

Chevrolet Corvette C8 Hennessey