PODZIEL SIĘ
Mercedes EQS

Elektryczna, niemiecka limuzyna została ponownie przyłapana na publicznych testach. Tym razem Mercedes EQS został sfotografowany wśród zimowej aury.

Maszyna będzie w dużej mierze różnić się od swojej spalinowej wersji. Na pierwszy rzut oka widzimy, że model jest zdecydowanie niższy i nie do końca przypomina elegancką limuzynę. Patrząc na światła również dostrzeżemy pewne różnice. Zarówno przednie, jak i tylne reflektory otrzymały zupełnie inny kształt oraz wzór ułożenia LED-ów. Z powodu elektrycznego napędu i braku potrzeby chłodzenia silnika, zmieniona zostanie również kratka grilla. Zmian doczeka się także tylny zderzak, z którego nie będą wystawały niepotrzebne już końcówki układu wydechowego.

Wnętrze pozostaje dla nas pewną tajemnicą, gdyż wścibskim obiektywom szpiegów motoryzacyjnych nie udało się go dosięgnąć. Możemy być jednak pewni, że kokpitu pojazdu będzie cechowała elegancja oraz nowoczesność. Według pogłosek Mercedes EQS nie otrzyma podłużnego, łącznego wyświetlacza, który ostatnimi czasy jest bardzo popularny w nowych modelach marki. Zamiast tego otrzymamy pojedynczy ekran umieszczony w tunelu centralnym, który będzie przypominał ten, wykorzystywany w Tesli, a także wirtualne zegary, które znalazły się tuż za kierownicą.

Model wykorzystuje nową, aluminiową platformę MEA – “Modular Electric Architecture”, która jest dedykowana dla pojazdów elektrycznych. Za napędzanie maszyny będą najprawdopodobniej odpowiadały dwa silniki elektryczne, umieszczone po jednym na każdą z osi. W ten sposób otrzymamy napęd na wszystkie koła pojazdu, a łączna moc układu napędowego oscylować będzie na poziomie 407 koni mechanicznych oraz 765 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Data premiery modelu pozostaje na razie tajemnicą, możemy jedynie sądzić, że odbędzie się ona w pierwszej połowie przyszłego roku. Z kolei na linie produkcyjne pojazd trafi dopiero w 2021 roku i będzie konkurował z elektrykami topowych marek pokroju Tesla Model S oraz Porsche Taycan.

Mercedes EQS na najnowszych zdjęciach szpiegowskich