PODZIEL SIĘ

Francuska marka przygotowała dwie specjalne wersje swojego przesławnego modelu. Nowe wydanie Bugatti Chiron Noire Special Edition nawiązuje do unikalnego samochodu La Voiture Noire.

Legendarne Bugatti La Voiture Noire zostało zaprezentowane światu podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie. Pojazd od razu podbił serca fanów i najbogatsi klienci zapragnęli mieć go w swoim garażu. Niestety takiego zaszczytu dosięgnie jedynie jeden szczęśliwiec. Samochód został wyprodukowany jako one-off, co oznacza, że powstał jedynie jeden jego egzemplarz. Co więcej La Voiture Noire jest najdroższą maszyną w gamie marki i zostało wycenione na 16,5 mln euro, czyli około 71 mln złotych.

Marka nie pozostawiła fanów ekskluzywnego samochodu bez pocieszenia. Francuzi przygotowali specjalną odsłonę Bugatti Chiron odwołującą się do Noire. Otrzymamy ciekawy pojazd w dwóch odsłonach “Chiron Noire Élégance” oraz “Noire Sportive”. Co takie zaproponuje nam Bugatti Chiron Noire Special Edition?

Elegancja i kontrast

W przypadku edycji oznaczonej szyldem “Élégance” otrzymamy nadwozie wykonane w pełni z włókna węglowego, które zostało zabezpieczone jedynie bezbarwnym lakierem. Nie zabrakło jednak elementów, które kontrastują z karbonem. Na przód pojazdu powędrowała kratka grilla z nowym wzorem oraz logiem marki, które wykończone zostało srebrnym kolorem. Oprócz tego, na boku pojazdu znajdziemy charakterystyczną linię w kształcie litery C wykonaną z matowego aluminium, które również kontrastuje z czarnym nadwoziem. Nie zabrakło także emblematów “Noire”, które trafiły za boczną szybę, na tylny spoiler oraz do wnętrza pojazdu, które zostało wykończone czarnymi materiałami. Całość została osadzona na dedykowanych felgach oraz wyposażona w  specjalne zaciski hamulców, które przybrały ciemną barwę.

Wersja Noire Sportive posiada mniej kontrastujących elementów, a całość została wykonana w podobnej tonacji. Karbonowe nadwozie zostało pokryte matowym lakierem, z kolei emblematy “Noire” zamiast srebrnego wykończenia, zostały zmatowione. Końcówki układu wydechowego, spoiler, koła oraz przednia kratka również przybrały matową barwę, która nieznacznie wybija się ponad karbon.

W przypadku układu napędowego nie otrzymamy nic nowego. Oba wersje zostały wyposażone w ten sam motor, co bazowa wersja modelu Chiron. Za jego napęd odpowiada potężny silnik W16 o pojemności 8 litrów, co przekłada się na 1500 koni mechanicznych mocy.

Bugatti Chiron Noire Special Edition również będzie uchodził za limitowane wydanie. Wyprodukowanych zostanie jedynie 20 egzemplarzy tego pojazdu, a jego cena wynosi ponad 3,3 miliona dolarów. Pierwsze pojazdy trafią do właścicieli w drugim kwartale przyszłego roku.