PODZIEL SIĘ
Nowe Audi A3 na wizualizacji

Po wielu zdjęciach szpiegowskich nadszedł czas na wykorzystanie ich w praktyce. Oto jak prezentuje się nowe Audi A3 na wizualizacji od Kolesa.

Na początku miesiąca prezentowaliśmy zdjęcia szpiegowskie nowego A3 pozbawionego najmniejszej dozy kamuflażu. Sama fotografia została wykonana niedaleko jednego z ważniejszych budynków niemieckiego koncernu, zaś pierwsze zdjęcia modelu na publicznych testach od kilku miesięcy krążyły po sieci. Oznaczało to, że stworzenie wizualizacji stanowiło jedynie kwestie czasu. Teraz, dzięki portalowi Kolesa.ru możemy podziwiać nowe Audi A3 w pełnej okazałości.

Pierwsze spojrzenie na model

Na przodzie pojazdu od razu dostrzeżemy zdecydowanie większy grill niż w poprzedniej odsłonie modelu. Otrzyma on również sześciokątny kształt oraz poprzeczną belkę ciągnącą się wzdłuż całej kratki. Przednie światła przybrały nieregularny kształt z charakterystycznym fragmentem u dołu oraz otrzymały nowy wzór LED-ów, który prezentuje się zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach szpiegowskich. Przedni zderzak dopełnią pięciokątne wloty powietrza z typowym wcięciem. Patrząc na tył pojazdu również dostrzeżemy drobne zmiany. Klapa bagażnika została zwieńczona subtelnym spoilerem, a tylne reflektory doczekały się nowego kształtu i wzoru LED-ów jak ich przednie odpowiedniki. Na tylnym zderzaku znalazły się również dwie prostokątne końcówki układu wydechowego.

Wnętrze pojazdu niczym konkretnym nas raczej nie zaskoczy. Nowe Audi A3 otrzyma dwa duże wyświetlacze. Pierwszy znajdzie się tuż za kierownicą, drugi zaś powędruje do tunelu centralnego i posłuży nam do obsługi systemu info-rozrywki. Dodatkowo możemy sądzić, że wnętrze nowej A3 nie będzie znacząco odbiegać od kokpitów niedawno zaprezentowanych modeli.

Model doczeka się kilku jednostek napędowych, znanych z dwóch topowych modeli. Mowa tu o nowej Skodzie Octavia oraz Golfie, z którymi nowe Audi A3 dzieli płytę podłogową MQB, należącą do koncernu Volkswagen AG.

Nowe Audi A3 trafi na rynek już w przyszłym roku, a jakiś czas po jego debiucie doczekamy się odsłony RS3 oraz S3.

Nowe Audi A3 na wizualizacji od Kolesa