PODZIEL SIĘ
Wypożyczalnia choinek Volvo

Po raz trzeci w Polsce szwedzki koncern organizuje świąteczną inicjatywę. Wypożyczalnia choinek Volvo będzie czynna zaledwie przez kilka dni.

Marki motoryzacyjne mają wiele pomysłów na zadbanie o środowisko, które nie ograniczają się tylko do sprzedaży pojazdów hybrydowych bądź w pełni elektrycznych. Volvo postanowiło ograniczyć liczbę wycinanych, a następnie wyrzucanych na śmietnik drzewek świątecznych. Na czas świąt możemy wypożyczyć od koncernu doniczkową choinkę, a następnie zwrócić ją do wybranego punktu. Następnie nasza choinka trafi do szkółki leśnej, gdzie zostanie zasadzona. To jednak nie koniec. Za każde wypożyczone drzewko marka zasadzi dziesięć kolejnych.

Świąteczna inicjatywa

“Obserwujemy coraz dłuższą kolejkę chętnych do wypożyczenia żywej choinki na święta, którą potem zwrócimy naturze. Dlatego Volvo Car Poland co roku zwiększa zasięg tej akcji. W pierwszej edycji do chętnych trafiło 200 drzew w donicach. Z ubiegłorocznej „Wypożyczalni” skorzystało cztery razy więcej chętnych! W tym roku pula choinek została po raz kolejny zwiększona i wynosi 1200 drzewek. Do tego zobowiązaliśmy się zasadzić 10 razy więcej drzew niż wypożyczyliśmy. Na naszych oczach społeczeństwo staje się coraz bardziej wrażliwe na kwestie środowiskowe” – mówi PR Manager Volvo Car Poland, Stanisław Dojs.

Samo wypożyczenie choinki jest wbrew pozorom bardzo proste. Wystarczy, że udamy się do biorącego udział w akcji autoryzowanego dealera Volvo, wybierzemy drzewko, a następnie zabierzemy je do domu. Choinka pozostanie u nas na dwa tygodnie. Po tym czasie odwozimy ją do wcześniejszego salonu. Co ciekawe wraz z drzewkiem otrzymamy dokładną instrukcję dot. podlewania i ustawienia w mieszkaniu. Za taką przyjemność przyjdzie nam zapłacić zaledwie 55 złotych. Należy jednak się śpieszyć, żywą choinkę możemy wypożyczyć od 19 do 23 grudnia. Podczas tegorocznej akcji będziemy mogli również wybrać obszar, na którym chcielibyśmy, aby choinki zostały posadzone. Wyboru możemy dokonać do 8 stycznia poprzez stronę internetową.

Zeszłoroczna akcja cieszyła się sporym powodzeniem. Volvo posadziło ponad 7 tysięcy drzewek w Nadleśnictwie Cewice na Kaszubach na powierzchni 1 hektara. W tym roku liczba zasadzonych choinek przekroczy próg 10 tysięcy.