PODZIEL SIĘ
Nowy Seat Leon

Czwarta generacja hiszpańskiego kompaktu zadebiutuje już 28 stycznia. Wraz z zapowiedzią premiery marka pochwaliła się nowymi reflektorami. Czym zaskoczy nas nowy Seat Leon?

W oficjalnej informacji prasowej możemy przeczytać, że nowy Seat Leon otrzyma nowe LED-owe reflektory, które idealnie sprawdzą się na najciemniejszych drogach i zapewnią kierowcom odpowiedni komfort prowadzenia. Z kolei tylne światła przybiorą postać trójkątów, które zostaną przeciągnięte wzdłuż tylnej klapy pojazdu. Nie mogło w nim również zabraknąć animacyjnych kierunkowskazów.

“Zaawansowane technologicznie oświetlenie miało kluczowe znaczenie w naszym projekcie. Seat Leon to model bardzo charakterystyczny, mający duży wpływ na cały segment. Za pomocą nowych lamp LED chcieliśmy jeszcze lepiej wydobyć jego niepowtarzalnego ducha. Udało nam się wynieść Leona na wyższy poziom funkcjonalności i estetyki” – mówi Alejandro Mesonero-Romanos, dyrektor Seata ds. designu.

Nowy Seat Leon odziedziczy design po Tarraco. Nic więc dziwnego, że otrzymamy model będący bardzo podobny do swojego większego brata. Marka wraz z zapowiedzią premiery pojazdu przedstawiła krótki teaser prezentujący nowe oświetlenie, jak również wnętrze pojazdu.

Kokpit przypomina ten widziany w nowej generacji Volkswagena Golfa. Z tajemniczej ciemności wyłaniają się dwa ekrany. Pierwszy powędrował za kierownicę i zastąpił tradycyjne zegary, drugi natomiast trafił na deskę rozdzielczą i posłuży do obsługi systemu info-rozrywki. Całość dopełni oświetlenie ambientowe, które nieznacznie rozświetla wnętrze pojazdu. Warto również wspomnieć, że samochód będzie “witał” kierowcę. Na powierzchni obok samochodu będzie wyświetlany hiszpański napis “Hola!”.

Maszyna dzieli płytę podłogową z Volkswagenem Golfem oraz nową Octavią, stąd też możemy spodziewać się podobnych jednostek napędowych. Istnieje również duże prawdopodobieństwo, że nowy Seat Leon otrzyma napęd hybrydowy typu Plug-in. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na premierę modelu.

Nowy Seat Leon