PODZIEL SIĘ
Ferrari Roma

Trzeba przyznać, że włosi pokazali kunszt tworzenia materiałów reklamowych. Nowe Ferrari Roma idealnie wkomponowuje się w klimat stolicy Włoch.

Materiał Video, który trafił na oficjalny kanał włoskiej marki został bardzo ciepło przyjęty. Kilkuminutowy materiał prezentuje wszystkie walory najnowszego modelu Ferrari w otoczeniu wiecznego miasta. Film obejrzało już ponad 600 tysięcy osób i cieszy się pozytywnymi opiniami. Pojazd przemierza ulicę miasta, od którego pochodzi jego nazwa, przy akompaniamencie wspaniałej muzyki. Nie zabrakło miejsca na charakterystyczne dla Rzymu zabytki pokroju Koloseum. Krótko mówiąc, cały film idealnie oddaje włoski klimat Ferrari Roma. Włosi pokazali, że potrafią tworzyć wspaniałe reklamy, lecz osobiście uważam, że jest ona zdecydowanie za długa i nie zachęca do ponownego obejrzenia. Niemniej jednak trzeba ją zobaczyć.

Ferrari Roma – krótkie spojrzenie na model

Włoska marka zaprezentowała swoje najnowsze dzieło w połowie listopada. Ferrari Roma będzie najmniejszym model w ofercie marki, lecz nie można odmówić mu doskonałych osiągów. Samochód w dużej mierze bazuje na Ferrari Portofino i posiada ciekawy design nawiązujący do Rzymu lat 50.

Za jego napęd odpowiada potężny, doładowany motor V8 o pojemności 3,9 litra, który generuje moc 620 KM oraz zapewnia maksymalny moment obrotowy na poziomie 760 Nm. W parze z wspaniałą jednostką napędową idzie niska masa pojazdu wynosząca zaledwie 1472 kg, co przekłada się na świetne osiągi. Swój sprint do setki Ferrari Roma wykonuje w zaledwie 3,4 sekundy, a 200 km/h wskoczy na licznik w czasie 9,4 sekundy. Maszyna potrafi rozpędzić się maksymalnie do 320 km/h

Wnętrze kokpitu z pewnością można uznać za luksusowe. Znajdziemy tu kilka sportowych akcentów oraz aż trzy ekrany. Pierwszy z nich powędrował tuż za kierownicę i przyjął funkcję wizualnych zegarów. Kolejny znalazł się w tunelu centralnym i posłuży nam do obsługi systemu info-rozrywki. Ostatni trafił tuż przed fotel pasażera. Nie zabrakło również wykończenia wnętrza skórą oraz alcantarą.

Warto również dodać, że Ferrari Roma nie jest stworzona do typowo wyścigowego charakteru. Twórcy stawiają raczej na wygodę oraz komfort codziennej jazdy, czego będą mogły pozazdrościć inne modele włoskiej marki. Model będzie raczej luksusowym Gran Turismo, które najlepiej odnajdzie się na dłuższych trasach, a nie wyścigowym torze.

Ferrari Roma