PODZIEL SIĘ
Porsche 911 Belgian Legend Edition

Po lekko ponad roku od premiery nowej generacji modelu, nadszedł czas na pierwszą edycję specjalną. Oto jak prezentuje się Porsche 911 Belgian Legend Edition.

Najnowsza generacja Porsche 911 została oznaczona szyldem 992 i zadebiutowała pod koniec 2018 roku. Od tego czasu marka prezentowała kilka wersji pojazdu. Pod koniec zeszłego roku pisaliśmy o topowych odmianach Turbo oraz Turbo S, a także specjalnej wersji z manualną skrzynią biegów. Dodatkowo wiemy, że w 2022 roku na ulice miast trafi hybrydowa wersja modelu, która będzie najpotężniejszą odsłoną Porsche 911. Teraz marka chwali się pierwszą limitowaną edycją swojego pojazdu. Oto Porsche 911 Belgian Legend Edition.

Samochód jest swojego rodzaju hołdem, dla jednego z najlepszych kierowców wszech czasów, Jacquesowi “Jacky” Ickxiemu. Jacky startował w wyścigach formuły 1, lecz swoje największe osiągnięcia zdobywał na 24-godzinnym wyścigu Le Mans, który sześciokrotnie wygrał. Swój pierwszy triumf zaliczył w 1969 roku w barwach Forda. Podczas współpracy z Porsche zdobył puchar aż czterokrotnie, w 1976, 1977, 1981 i 1982 roku.

Porsche 911 Belgian Legend Edition

Egzemplarz na każdy rok życia kierowcy

Porsche 911 Belgian Legend Edition celebruje 75 rocznicę urodzin Ickxa w sposób dość oryginalny. Marka przygotowała na tę okazję 75 egzemplarzy samochodu – po jednym na każdy rok życia kierowcy. Sam pojazd będzie dostępny wyłącznie w Belgi i bazuje na modelu Carrera 4S. Swoimi barwami będzie natomiast nawiązywał do kasku wyścigowego Jacquesa Ickxa. Nadwozie samochodu zostało pomalowane lakierem “X Blue” w specjalnym odcieniu Paint To Sample. Identyczny kolor znalazł się na 20 i 21 calowych felgach wykonanych ze stopu metali lekkich, lecz w tym przypadku wykorzystano również białe, kontrastujące elementy.

We wnętrzu pojazdu znajdziemy specjalne 18-kierunkowe fotele sportowe z logo “911” na zagłówkach. Nie mogło również zabraknąć specjalnego emblematu “Belgian Legend Edition” oraz autografu niesamowitego kierowcy. Kupując ten model możemy zdecydować się na dodatnie specjalnej plakietki przy słupku B od strony kierowcy. Znajdzie się na niej miniaturowa flaga Belgi oraz podpis Jacquesa Ickxa.

Nie wiemy jeszcze, ile przyjdzie nam zapłacić za limitowaną odsłonę modelu. Możemy jedynie spodziewać się, że będzie zdecydowanie wyższa niż typowej odmiany Porsche 911 Carrera 4S.

Porsche 911 Belgian Legend Edition