PODZIEL SIĘ
Dacia

To już jest pewne. Dacia w przeciągu kilku najbliższych lat zelektryzuje swoją ofertę.

W przeciągu minionego roku coraz więcej marek postanowiło przestawić swoje tory produkcyjne na tworzenie pojazdów elektrycznych. Już od dawna nie tylko Tesla może pochwalić się samochodami zeroemisyjnymi o lepszym bądź gorszym zasięgu. Rynek hybryd również wzbogacił się o wiele pozycji w ostatnich 12 miesiącach. Cóż… wszystko wskazuje na to, że wizja ery elektryczności staje się coraz bardziej rzeczywista, a nadchodzący rok raczej nie wpłynie na zmianę trendu. Tuż po nowym roku dowiedzieliśmy się, że swoje trzy grosze do rynku pojazdów elektrycznych zamierza dorzucić również Dacia.

Przyszłość marki

Dziennikarzom współpracującym z Autonews Europe udało się przeprowadzić wywiad z prezesem Renault w Europie, Philippem Buros. Nakreślił on wizję przyszłości rumuńskiej marki, według której pierwsze pojazdy elektryczne spod szyldu Dacii pojawią się na rynku w przeciągu 2-3 lat. Jak łatwo można się domyślić wszystkie elektryczne komponenty będą pochodziły z francuskiego koncernu. Podczas rozmowy Buros nie sprecyzował o jaką elektryzacje dokładnie chodzi. Stąd nie wiadomo, czy powinniśmy spodziewać się pojazdów stricte elektrycznych, czy też hybryd.

Prezes Renault zapewnił jednak, że skok technologiczny nie wpłynie znacząco na ceny modeli Dacii, które w założeniu mają być przystępne dla przeciętnego kierowcy. Buros zapytany o wprowadzenie do rumuńskich pojazdów zaawansowanej technologii odpowiedział, że nie takie są oczekiwania i potrzeby klientów. Kierowcy lubujący się w Dacii nie potrzebują nowoczesnych systemów, gdyż są one im w zupełności nie potrzebne. Wystarczy im jedynie klimatyzacja, elektryczne szyby oraz wspomaganie kierownicy.