PODZIEL SIĘ
Skoda Kamiq Scoutline

Najmniejszy SUV czeskiego producenta otrzymał “terenową” wersję wyposażenia. Co zaoferuje nam Skoda Kamiq Scoutline?

Czeska marka stawia na dwie terenowe wersje wyposażenia – Scout oraz Scoutline. Pierwsza z nich zarezerwowana jest dla droższych modeli skody typu Octavia, Superb czy Kodiaq. Otrzymujemy wtedy, oprócz nowego designu, większe możliwości jazdy w terenie. W przypadku mniejszych modeli pokroju Kamiq, który jest najmniejszym SUV-em w ofercie czeskiej marki, musimy zadowolić się pakietem Scoutline. W tym przypadku otrzymamy jedynie terenowy wygląd, który w żadnym stopniu nie wpłynie na właściwości jezdne pojazdu.

Wersja Scoutline

W standardzie otrzymujemy od producenta szarą osłonę przedniego i tylnego zderzaka, przyciemniane szyby oraz pełne LED-owe światła. Nie mogło również zabraknąć chromowanych elementów nadwozia, które dodają modelowi charakteru. Chrom trafił m.in. na relingi oraz obwód grilla i szyb. Całość dopełniają czarne osłony nadkoli oraz dolnej części drzwi. Pojazd został osadzony na 17-calowych felgach, które możemy wedle uznania wymienić na 18-calówki ze specjalnym, ciemnym wykończeniem.

Skoda Kamiq Scoutline

Niestety marka nie zaprezentowała zdjęć wnętrza pojazdu, stąd możemy jedynie bazować na posiadanych informacjach. Zarówno kierownica, jak i drążek zmiany biegów zostaną wykończone skórą, z kolei na pedały trafią aluminiowe nakładki. Fotele natomiast zostaną obszyte specjalną oddychającą skórą ThermoFlux. Do wnętrza kokpitu trafi również chrom, który powędruje na kratki wentylacji. Całość dopełnią ozdoby imitujące drewno, czarna podsufitka oraz podświetlenie LED, które znajdzie się na bokach drzwi oraz desce rozdzielczej.

Producent postanowił zostawić klientom wolną rękę przy doborze jednostki napędowej oraz lakieru. Skoda Kamiq Scoutline oferuje wszystkie silniki przeznaczone dla bazowego modelu oraz każdy dostępny lakier. Na publiczny debiut terenowej odsłony małego SUV-a przyjdzie nam poczekać do marcowych targów motoryzacyjnych w Genewie, z kolei do salonów samochód trafi już w czerwcu.

Skoda Kamiq Scoutline