PODZIEL SIĘ
Kia Cadenza 2020

Kia Cadenza trafi głównie na rynek Amerykański, niestety raczej nie dotrze do Europy. Pod jej maską znajdziemy potężny 380-konny silnik.

Odświeżona wersja drugiej generacji Kii Cadenza zadebiutowała na targach Chicago Auto Show 2020. Model doczekał się przeprojektowanej linii maski oraz nowego grilla z charakterystycznymi, pionowymi szczeblami. Również tył pojazdu doczekał się pewnych zmian. W niewielkim stopniu przemodelowano tylny zderzak oraz klapę bagażnika. Całość dopełniają w pełni LED-owe reflektory zarówno z tył, jak i z przodu pojazdu.

Potężne serce

Kia Cadenza pod swoją maską skrywa potężny silnik spalinowy, który można śmiało przyrównać do motoru obecnego w modelu Kia Stinger GT. Koreański sedan otrzymał 3,3-litrową jednostkę napędową V6 o mocy 380 KM, która współpracuje z ośmiostopniowym automatem. Cała moc przekazywana jest na przednią oś pojazdu.

Kia Cadenza 2020

Wnętrze modelu również doczekało się kilku zmian. Pomiędzy zegarami został umieszczony 4,2-calowy wyświetlacz komputera pokładowego. Większy, 12,3-calowy ekran trafił na środek deski rozdzielczej i posłuży nam do obsługi centrum multimedialnego. Oprócz tego otrzymamy również trzy porty USB oraz bezprzewodową ładowarkę do smartfona. Całość dopełni skórzana tapicerka Nappa w kolorze brązowym lub szarym.

Większe bezpieczeństwo

Nowa Kia Cadenza doczekała się również długiej listy nowoczesnych systemów bezpieczeństwa. Na pokład modelu trafił m.in. system zapobiegania kolizjom czołowym z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów, automatyczne światła drogowe, system monitorowania martwego pola, adaptacyjny tempomat, układ aktywnego utrzymywania pasa ruchu, a także system Safe Exit Assist, który podczas otwierania drzwi ostrzega nas o nadjeżdżających pojazdach.

Nowa Kia Cadenza 2020